הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוקר של דאגות: במכבי ישנם סימני שאלה רבים

מכבי הלכה לישון עם חמישייה, אבל התעוררה עם המון סימני שאלה. הסגל לא עבר רענון, שינוי הסגנון של יוקאנוביץ' מבליט את איטיות ההגנה והשלד הקיים לא מספיק טוב לרמות הגבוהות ביבשת. אפק בטוח שקרויף, המאמן והשחקנים מודעים לכך, אך איפה גולדהאר?

עומרי אפק
עומרי אפק  22.07.15 - 11:00
תחילת כתבה

קצת מוזר להבקיע חמישה שערים ולצאת בתחושה שמשהו חסר. הרי מכבי תל אביב הביסה את היברניאנס, אלופת מלטה (קבוצה הרבה יותר טובה מסנטה קולומה ההיא, ככה שהשוואות הן בעיקר קוריוז), ועדיין מגיעה – שוב - להמשך המאבק על מקום בליגת האלופות עם המון ספקות וסימני שאלה.

 • מכבי ת"א הביסה 1:5 את היברניאנס ועלתה לשלב הבא
 • יוקאנוביץ' עצבני: "הובטח לי שיגיעו שחקנים למכבי"
 • מעצמה צ'כית בהתהוות: מכבי, הכירי את ויקטוריה פלזן
 • מתחילת המשחק פערי הרמות היו ברורים על המגרש, אבל גם חידדו את חוסר המוכנות של מכבי ת"א להתמודד עם יריבות חזקות ממנה בשלב הזה של העונה. ואין ברירה, היא חייבת להתמודד איתן כבר מהשבוע הבא אם היא חולמת על ליגת האלופות או הליגה האירופית.

  היה גם מעניין לעקוב מקרוב אחרי המאמן החדש, סלבישה יוקאנוביץ', שרוב המשחק היה מאופק, על אף הקשיים והטעויות המרגיזות בחלק ההגנתי. לתחושתי, עדיין חסרה לו האימפולסיביות והאסרטיביות להשפיע באופן מיידי על שחקניו. אפשר כבר להבחין שהסגנון שלו הוא הרבה יותר מהיר משל פאקו. פחות הנעת כדור מסודרת כדי להחזיק אותו ולהתיש את הריבה, והרבה יותר משחק מהיר ולעומק. מה שהופך את מרכז השדה שלו (אייגיבור, מיטרוביץ' ואפילו אלברמן) ליותר מאיים על השער, אבל מצד שני ליותר מבולגן הגנתית – דבר שמשאיר את העורף הצהוב חשוף מדי.

  מכבי ת"א הגיעה להמון מצבים במשחק שדה אבל בהגנה היא התקשתה כמעט מול כל מצב נייח של היריבה. כל עבירה הפכה להתקף לב על הספסל וביציע. מה עושה קבוצה חכמה? משתדלת להימנע מעבירות שיסבכו אותה. משום מה, הצהובים עשו המון עבירות מטופשות באיזור הרחבה ונלחצו מכך.

  עמרי בן הרוש שוב מתחיל עונה ביכולת לא טובה, כמו בעונה שעברה, וצריך לבדוק מדוע לוקח לו זמן להיכנס לכושר משחק סביר. גם קרלוס גארסיה נכנס לאט מדי לכושר, וממש לא חד. רוב הבעיות והעבירות המיותרות התחילו מהאגף השמאלי. בחלק הקדמי - בן חיים, מיכה וזהבי נהנו מחוליית הגנה מלטזית (של שלושה בלמים) ממש לא מסודרת ויצרו הרבה מצבים. בנוסף, הם נהנו מתמיכה של נוסא ומיטרוביץ', אבל זה לא קנה מידה. האיטיות של אלברמן ומיטרוביץ' לא מורגשת נגד יריבה כזו והטכניקה של זהבי, בן חיים ומיכה נראית טוב נגד שחקני הגנה ברמה כזו.

  הבעיה של מכבי, שוויקטוריה פלזן משחקת מהר יותר, חזק יותר ויש לה יכולות פיזיות בהתקפה. הבעיה של מכבי, שהשלד הנוכחי שלה לא מספיק טוב לרמות הגבוהות באירופה. הבעיה של מכבי, שחסרים לה שני זרים נוספים שירימו את הקבוצה. כמעט לכל קבוצה שהצליחה באירופה היו לפחות שניים-שלושה זרים שמושכים את הקבוצה גם ברמה האירופית. הבעיה של מכבי, שבשלב הזה של העונה היא עדיין לא מחוברת לסגנון של המאמן. הבעיה  של מכבי, היא ששינוי הסגנון מבליט את האיטיות והחולשה בהגנה כרגע. הבעיה של מכבי, שאין לה מספיק שחקנים דינמיים חדשים, אפילו ישראלים, שמייצרים רענון ותחרות מחודשת בסגל.

  יוקאנוביץ' יודע את כל זה וגם השחקנים. לדעתי, גם ג'ורדי יודע את זה. השאלה הגדולה היא האם מיץ' גולדהאר מודע לכך. כרגע, מכבי ת"א לא נראית כמו קבוצה שבאמת מאיימת על ליגת האלופות, למרות החמישייה. עד השבוע הבא יש לה עבודה, המון עבודה.