הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ורדי צוחק כל הדרך לבנק: מכבי מתרחקת מהמחלה הישראלית

משמעת, תבונה וסבלנות: מכבי ת"א שיחקה את המשחק הכי לא ישראלי שראינו מקבוצה ישראלית בשנים האחרונות, ויוקאנוביץ', זהבי והמנג'ר יכולים לחייך. אפק על ערב ששירת טוב את הכדורגל שלנו והוכיח עד כמה הצהובים מתרחקים מהמחלות המנטליות המקומיות

עומרי אפק
עומרי אפק  06.08.15 - 11:35
תחילת כתבה

בוקר טוב שחקני מכבי תל אביב. תרשו לנו להסיר את הכובע, ולהגיד שאפו גדול. עשיתם את אחד הניצחונות הכי גדולים של קבוצה ישראלית במעמד אירופי, עם הגב לקיר, בחוץ - מול כל הביקורות.

בוקר טוב ג'ורדי קרויף. ענית לכולם, ואין תשובה יותר מוחצת מלענות על המגרש. לביקורות של כולנו, לקיץ הקשה, להחלפת המאמן ולשדרוג החוזה של ערן זהבי. הוכחת שיצרת את המועדון הכי אירופי שנבנה פה בעידן הנוכחי ודאגת להכנסות כלכליות שאתה מייצר עכשיו לבוס שלך.

בוקר טוב קואוץ' יוקאנוביץ. סוף סוף הקבוצה שלך נראתה מסודרת, אפילו טיפה מסודרת מדי. מאופקת. אבל זה היה המפתח היחיד לניצחון - לוותר על קרלוס גארסיה בהגנה (לפחות כרגע), לעשות חילופים שישנו את המשחק, להתאפק כמו אירופים אמיתיים ולהיות ממוקדים עד לרגע הנכון.

בוקר טוב ערן זהבי. אם מכבי ת"א תעפיל לצ'מפיונס אתה תיזכר לעד כשחקן שלקח קבוצה על הגב שלו לליגת האלופות ולדעתי תהפוך לשחקן הכי גדול שהיה לה.

מכבי ת"א שיחקה את המשחק הכי לא ישראלי שראינו מקבוצה ישראלית בשנים האחרונות. משמעת, אחריות, תבונה וסבלנות. ממש משחק משעמם, נטול טעויות בהגנה ועם ניצול מקסימלי ומבריק של המצבים הבודדים אליהם הגיעה. בדיוק ההיפך מהשבוע שעבר, ובדיוק ההיפך מכל מה שקורה לכדורגל שלנו שוב ושוב.

מכבי הוכיחה כמה שהיא מתרחקת מהמחלות המנטליות המוכרות של הכדורגל שלנו. שלוש אליפויות ברציפות, ואז טרבל בעונה השלישית. ואז, מהפך במסגרת אירופית בשלב נוקאאוט מול יריבה עמוסת ניסיון והבטחת מסע אירופי. כל הזמן לשאוף ליותר. הקסם המרשים הזה מתרחש כשעל הדשא בין שמונה לתשעה ישראלים דומיננטיים. מבחינת יכולת, מכבי עדיין היא לא קבוצת ליגת אלופות, אבל היא הראתה שהיא מתקדמת לשם בפעם הראשונה מאז עידן פאולו סוזה.

מכבי עשתה שירות נהדר לכדורגל הישראלי שהרגיש קטסטרופה מאז המפלות בנבחרת, ועשתה שירות נהדר לליגה כי בגלל שהיא תיאבק גם באירופה העונה, זה יכול להתיש אותה במאבק האליפות. הצהובים הרוויח המון כבוד בצ'כיה, ולא פחות חשוב, הבטיחו למיץ' גולדהאר סוף-סוף הכנסות ומוטיבציה להמשיך בדרך שלו.