"הרגשתי שכל 90 הדקות הן כמו התקפה אחת ארוכה"

14 שנים כבר חלפו מאז, אבל את ה-1:1 בחוץ מול צ'לסי, שביט אלימלך לא ישכח. רגע לפני שמכבי ת"א עולה לכר הדשא בסטמפורד ברידג', שוער העבר משחזר את אותו לילה קסום עם הפועל ("חיכיתי למשחק הזה, הרגשתי שאני נהנה מכל רגע") ונותן טיפ לראיקוביץ'

יזהר קישון
יזהר קישון  16.09.15 - 13:55
תחילת כתבה

"זה לילה היסטורי", פתח דרור קשטן את דבריו במסיבת העיתונאים בסיום ה-1:1 של הפועל תל אביב בחוץ מול צ'לסי, תוצאה שסידרה לאדומים מקום בסיבוב השלישי של גביע אופ"א, ומיד השלים את דבריו: "כל השחקנים גיבורים, אבל בעיקר שביט אלימלך, מגיע לו ציון 10 מתוך 10 על ההופעה שלו בשער".

  • 21:45: צ'לסי נגד מכבי ת"א בשידור ישיר בערוץ 2 וב-5SPORTHD

וכמה שקשטן צודק. 36 בעיטות לשער, חלק גדול מהן למסגרת, בעטו הבלוז שניסו בכל מחיר למחוק את ה-2:0 מהמשחק בבלומפילד. 36 בעיטות, ורק כדור אחד שנכנס לרשת. "הופעה הירואית", כתבו באתר של אופ"א על אלימלך, "מעורר השראה", הגדירו את היכולת שלו. והוא? לא שוכח רגע מאותו לילה בסטמפורד ברידג'.

רגע לפני שמכבי תל אביב - הקבוצה בה ערך את הופעת הבוגרים הראשונה שלו - עולה למשחק החוץ בלונדון, חזר אלימלך ל-90 הדקות אותן העביר באוויר, על הקרקע ובעיקר תחת מטווח של חלוצי, קשרי ובלמי הבלוז.

"להבדיל ממכבי ת"א, אנחנו הגענו ללונדון אחרי ניצחון בארץ ולכן ידענו שהם יבואו וישחקו על כל הקופה. ידענו שזה יהיה משחק במעמד צד אחד, שהם יתקיפו בלי סוף ואנחנו נצטרך להתגונן ואולי נגנוב שער". ולגנוב שער, היה הדבר שהפועל הצטיינה בו בקמפיין הזה. מילאן אוסטרץ' עשה זאת באותו ערב אדיר בצ'לסי, וגם במוסקבה מול לוקומוטיב ובפארמה כשפישונט מוסיף בעצמו. אבל אז, בלונדון, למרות השער החשוב של הסלובני, הסיפור היה בצד השני של המגרש. בין הקורות, איפה שאלימלך עמד.

"זו הייתה הזדמנות חד פעמית עבורי", סיפר שוער העבר: "ידעתי שהם יתקיפו שוב ושוב, ושאני יכול לקחת בשתי ידיים את הצ'אנס הזה, לא רציתי לפספס ולא לפשל. הרגשתי שאני נהנה מכל רגע, חיכיתי למשחק הזה".

אם אלימלך הגיע למשחק הזה כשהוא כבר שוער מנוסה שעבר לא מעט בקריירה, בצד הצהוב של תל אביב יעמוד שוער צעיר, בן 19 בלבד - פרדראג ראיקוביץ'. שוער העבר מנסה לתת טיפים לסרבי: "העובדה שהוא צעיר עלולה לפגוע בו, אבל מהמעט שראיתי אותו עושה רושם שיש לו הרבה ביטחון. בכלל, הוא לא צריך להתייחס לזה כאל משחק גדול, אלא כאימון טוב. יבעטו לו הרבה לשער, הוא כל הזמן יהיה בפעולה, הרבה מעל הממוצע במשחק ליגה רגיל של מכבי, ולכן זה כמו אימון. הכי חשוב - הוא צריך לבוא מוכן לעבוד קשה".

"זה משחק שבו צריך להיות מרוכזים במשך כל 90 הדקות. הם מרטיבים את הדשא, הקצב מטורף והכדור רץ מהר", מנסה אלימלך לתת מנסיונו: "אם נכנסת טוב למשחק, הכל יזרום כבר. אבל אם לא, וכבר לכדור השני או השלישי באת לא טוב זה יכול להיגמר רע. חשוב להיכנס למשחק לאט-לאט, ואני חושב שראיקוביץ' מסוגל לזה".

וכשאלימלך מדבר על להיכנס טוב למשחק, הוא יודע היטב מה הוא אומר. 25 הדקות הראשונות של הפועל בסטמפורד ברידג' היו מהקשות והמאתגרות בקריירה. ג'ימי פלויד הסלביינק מפה, ג'ימי פלויד הסלבנייק משם. שוב ושוב ושוב הבלוז חיפשו את השער, אבל אלימלך היה שם. "לא אשכח את זה, זה הרגיש כאילו כל 90 הדקות הן משחק אחד, מהלך אחד ארוך", מנסה להסביר שוער העבר ומסכם: "הם עשו מטווח על השער, והכל הצליח לי. הדבר היחיד שחבל לי, שהכל היה מהיר כל כך והמשחק נגמר מהר".