הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראיקוביץ' נראה שפוף אחרי צ'לסי. "ידענו שהוא הימור"

השוער הצעיר של מכבי תל אביב ביצע מספר טעויות קשות ב-4:0 בסטמפורד ברידג', אבל בקבוצה מנסים להנמיך את האש כדי להרים לו את הביטחון: "לא צריך לחרוץ גורלות אחרי משחק אחד". למרות התבוסה, אלברמן קיבל מחמאות, כמו גם המחליפים של יוקאנוביץ'

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  17.09.15 - 08:48
תחילת כתבה

באיזה מצב רוח תחזור מכבי תל אביב לארץ אחרי ה-4:0 לצ'לסי בפתיחת שלב הבתים של ליגת האלופות? תלוי כנראה את מי שואלים. זה היה אמנם הפסד צפוי מול יריבה טובה וחזקה בהרבה, אבל על תוצאה משפילה הצהובים היו מן הסתם מעדיפים לוותר. דבר אחד התברר אמש (רביעי) מהר מאוד על הדשא בסטמפורד ברידג': המשבר של הבלוז מתחילת העונה לא באמת העניק סיכוי ריאלי להפתעה.

"לא שמעתם אף אחד במכבי מדבר על ניצול התקופה הלא טובה של צ'לסי, כי אף אחד לא חשב ככה", אמרו הבוקר במכבי, "היה ברור לנו שהם רוצים ויכולים לצאת ממשבר מולנו. רק חבל שכמה שחקנים שלנו שכחו שהם הגיעו למעמד הזה בזכות, ועד שהם נרגעו מההתלהבות של סטמפורד ברידג' הם כבר לא יכלו להיכנס למשחק".

בסיום המשחק עמד הבעלים של מכבי תל אביב, מיץ' גולדהאר, דקות ארוכות על הדשא יחד עם המנכ"ל שלו מרטין ביין והמנהל הספורטיבי ג'ורדי קרויף. השחקנים, שלא ראו את גולדהאר הרבה ביומיים האחרונים לאור העובדה שהוא אפילו לא שהה איתם באותו המלון, סיפרו כי למרות ההפסד הקנדי נראה נרגש מהמעמד. "ברור שהוא רצה שניראה טוב יותר, אבל הוא הראשון שמבין שאתמול היתה רק תחילת הדרך שלנו", אמרו בקבוצה.

למרות ההפסד המוחץ, במכבי החמיאו למספר שחקנים ובראשם גל אלברמן. גם דור פרץ ודור מיכה, שנכנסו כמחליפים, זכו לטפיחה על השכם, וכרגיל גם ערן זהבי שהיה - שלטענת אנשי מכבי היה מהבודדים, יחד עם אלברמן, שלא נתן יותר מדי כבוד לאנגלים. במכבי מבינים שביקורת תגיע, כמו גם דיבורים על התבטלות המוחלטת בפני צ'לסי, אבל משתדלים שלא להתרגש: "אלו ההבדלים בין הכדורגל האירופי לישראלי. אנחנו רואים את זה בנבחרת ורואים את זה כאן. מעכשיו יש לנו רק מה להשתפר".

זה לא היה יום מוצלח בקריירה הקצרה של פרדראג ראיקוביץ'. השוער הצעיר, שרק הגיע לא מזמן מהכוכב האדום בלגרד, מצא את עצמו אתמול בבמה המרכזית של אירופה ולא ממש עמד בלחץ עם כמה טעויות קריטיות, כולל אחריות ישירה לשער הראשון של צ'לסי. במכבי העדיפו שלא לשלוח יותר מדי חיצים לעבר ראיקוביץ', מחשש לפגיעה בביטחון שלו, ומתוך הבנה שיכולת כזו לכל אורך הקמפיין עלולה לפגוע בסיכויים להרוויח עליו כסף גדול במכירה עתידית. במועדון מבינים כי כדי מכירתן לאירופה תגיע רק דרך הופעה טובה בליגת האלופות.

שחקנים בקבוצה סיפרו כי בסיום המשחק ראיקוביץ' נראה שפוף מאוד, ומי שניגש לעודד אותו הוא גל אלברמן. במכבי ינסו בימים הקרובים לבדוק עם ראיקוביץ' האם יש ירידה בביטחון שלו. "כבר עדיף שהוא יהיה באובר ביטחון, כי אתמול היו כמה כדורים שהוא צריך לקלוט ולא להדוף", אמרו במכבי, "היה לנו ברור מלכתחילה שראיקוביץ' הוא הימור, אבל גם לא צריך לחרוץ גורלות אחרי משחק אחד באלופות. לא שלו ולא של הקבוצה".

מכבי תל אביב יצאה הבוקר מלונדון בטיסה ישירה ותנחת בארץ אחר הצהריים, כאשר ביום ראשון היא תחזור לזירה המקומית עם משחק ביתי מול הפועל רעננה. נוסא איגיבור, ששיחק בסופו של דבר 90 דקות, עדיין סובל מכאבים בברכו ויקבל מנוחה במשחק הליגה.