הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כ-150 אוהדי מכבי יוכלו להיכנס למפגש עם קייב

האלופה נחתה ותהנה מתמיכה למרות העונש של האוקראינים. מחשש שייעצר על ידי הצבא המקומי: מגן הנוער מקסים גרצ'קין נותר בארץ

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  07.12.15 - 19:41
תחילת כתבה

בווידאו: קבוצת הנוער של מכבי מפסידה 2:1 לפורטו

מכבי תל אביב נחתה הערב (שני) באוקראינה, כאשר טל בן חיים הבלם - שהורחק מול צ'לסי - נשאר בארץ, כמו גם דיאן ראדוניץ' הפצוע. הצהובים יצאו עם ציוד חורף מיוחד שהוזמן מהמלבישה של הקבוצה, ואנשי האפסנאות של מכבי עבדו בימים האחרונים מסביב לשעון על מנת להכין ולארגן את כל הציוד עבור השחקנים לקראת המשחק, בו צפויה הטמפרטורה לצנוח עד למינוס 10 מעלות.

בתוך כך, במועדון יקבלו חיזוק מסויים לאחר שהצליחה לאפשר את כניסתם של כ-150 אוהדים למשחק, זאת למרות העונש שספגה דינמו קייב ולפיו המשחק ייערך ללא קהל. יש לציין כי לא מעט אוהדים חששו כי ייפגעו לאחר שכבר רכשו חבילות להתמודדות מבעוד מועד, אך ההתפתחות האחרונה כמובן משנה את התמונה.

בתוך כל, שחקן הנוער של מכבי תל אביב, מקסים גרצ'קין, לא טס עם הקבוצה למשחק מול הנוער של דינמו קייב במסגרת ליגת האלופות. הסיבה: הוא פשוט נולד באוקראינה.

גרצ'קין עלה ארצה בגיל צעיר ומשרת כעת בצה"ל. מסיבה זו נשלח לשגרירות אוקראינה על מנת לקבל אישור להיכנס למדינה. אלא כשהגיע משרדי השגרירות בתל אביב, הנציגים האוקראינים הסבירו לו כי לפני שיקבל אשרת כניסה יהיה עליו להנפיק דרכון אוקראיני, מתוקף היותו אזרח מלידה. מהר מאוד הבין המגן הצעיר את המכשול: אם יוציא דרכון, יחול עליו חוק גיוס חובה לצבא האוקראיני, ועלול להיות מוטל עליו צו איסור יציאה מאוקראינה בחזרה לישראל. למעשה, ייתכן כי אף ייעצר על עריקות.

במכבי תל אביב החליטו שלא לסכן את גרצ'קין בגיוס או במעצר, והוא לא יטוס הערב (שני) עם הקבוצה לקייב. עבור גרצ'קין, שכבר טס לפני מספר שנים לאוקראינה עם דרכון ישראלי, מדובר במפח נפש גדול בין השאר כיוון שזאת היתה הזדמנות עבורו לפגוש את אחיו המתגורר באוקראינה ואמור היה להגיע לצפות בו משחק. במכבי תל אביב הגיבו לידיעה וטענו: "השחקן לא קיבל אישור מצה"ל לצאת מהארץ".