הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ציפינו שניראה הרבה יותר טוב בקמפיין הזה. מאכזב"

מכבי תל אביב סיימה את שלב הבתים של ליגת האלופות עם הפסד שישי, 1:0 בקייב. גילי ורמוט סיכם ונזכר בפעם הקודמת שלו: "עם הפועל הסתכלנו ליריבות בלבן של העיניים". דסה: "הרמה מטורפת. בהתחלה אנשים שאלו 'מי זאת דינמו' ובסוף היה הכי קשה מולה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  10.12.15 - 08:37
תחילת כתבה

גם במשחק האחרון שלה שלב הבתים של ליגת האלופות, מכבי תל אביב יכולה להיות מרוצה בעיקר מההשקעה של השחקנים. הצהובים הפסידו 1:0 בחוץ לדינמו קייב וסיימו את הקמפיין עם 6 הפסדים, 0 נקודות ושער זכות אחד. בלתי מספיק, אבל כנראה שמשקף את המציאות ופערי הרמות. מכבי עזבה את הקור האוקראיני ותחזור לארץ כדי להתרכז שוב במאבקים בליגה. ביום שני: מול סכנין בדוחא.

אחד שזוכר ימים טובים יותר בצ'מפיונס הוא גילי ורמוט, שעשה בעבר דרך יפה עם הפועל תל אביב בשלב הבתים. "בקמפיין הקודם הסתכלנו לקבוצות יותר בלבן של העיניים", אמר הקשר, "הקמפיין הזה היה יותר מאכזב. שיחקנו מול קבוצות טובות, יותר איכותיות, אבל ציפיתי שניראה הרבה יותר ונהווה יריב הרבה יותר שקול, כמו שהיינו בהפועל. אני חושב שדווקא הלחימה תמיד היתה בשיא, עלינו תמיד בשיא המוטיביציה ובשיא הרצון. זאת הבעיה האחרונה, יש בעיות אחרות, הרבה פרמטרים והרבה פערים".

"הכדורגל האירופי פשוט יותר טוב מהישראלי, בזה אין ספק, אבל אני לא חושב שהפער הזה גדל", הוסיף ורמוט, "לפעמים זה תלוי ספציפית בקבוצה. יכול להיות שעוד שנה תבוא האלופה מכבי או קבוצה אחרת - שתהיה הרבה יותר טובה מאיתנו באלופות, ואז זה ייראה פחות רע. אישית, אני רוצה לשחק בכל משחק ולהיות בהרכב, וברוב המשחקים פתחתי. עכשיו יש רק את הליגה, שם אנחנו מגיעים כפייבוריטים. אני מקווה שם להיות דומיננטי ולהוביל את הקבוצה כמה שאפשר".

"הצלחתי להתשלב ולתפוס מקום בהרכב של מכבי, ולהיות בחוויה הנפלאה הזו של ליגת האלופות", הביט אלי דסה על חצי הכוס המלאה, "עכשיו נשאר להמשיך את זה בליגה. זה נכון שאפשר להסתכל על הקמפיין כאכזבה, בכל מקרה אני חושב שהדעה שרווחה בקרב האנשים לפני ההגרלה השתנתה ב-180 מעלות, כולם ראו את הרמה של המשחקים. אנשים שאלו מי זאת בכלל דינמו, ואמרו שאנחנו חייבים לקחת את הנקודות. אני יכול לאמר שזאת הקבוצה שהיה הכי קשה מולה".

"אני עדיין חושב שיכולנו לעשות יותר, אבל פערי הרמות הם באמת גדולים", הוסיף המגן, "ההבדל בין האלופות לליגה הוא עצום. באירופה אתה תמיד משחק מול קבוצות שמכתיבות את הקצב, הן הרבה יותר פיזיות. כל תאקל שלך אתה מקבל מסה של שרירים אל תוך הגוף. אתה מותש הרבה יותר. הרמה מטורפת".

"אני כל הזמן רוצה להמשיך להשתפר", התייחס דסה להתקדמות האישית שלו, "אני מגיע לכל אימון בשביל לשפר את עצמי. אני חושב שלהגיע מבית"ר להרכב של מכבי בצ'מפיונס ליג זו התקדמות משמעותית. עצם זה שאני זוכה לדקות זה הוכחה שהתקדמתי".