חופשי זה לגמרי גדול: מסי או רונאלדו?

בשיא התקופה הטובה בקריירה של מסי מבחינת בעיטה חופשית, חזרנו להשוואה הבלתי נגמרת בינו לבין רונאלדו, הפעם באספקט הזה. אז מי בועט נייחים עדיף? המספרים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.19 - 19:02
תחילת כתבה

אין דיון שחוצה את עולם אוהדי הכדורגל יותר מאשר הויכוח הבלתי נגמר, בין רונאלדו למסי. הפעם, אתר "sportskeeda" החליט לבחון את הויכוח בראי אספקט מאוד מסוים: הבעיטות החופשיות.

מהבחינה הכמותית הכוללת, רונאלדו מוביל. CR7 כבש 53 שערים מבעיטות חופשיות עד כה, לעומת 47 שכבש מסי. עם זאת, בשנים האחרונות התחולל מהפך מבחינה השוואתית: בין עונת 2007/08 לעונת 2011/12 הפורטוגלי הבקיע 29 שערים, בעוד הארגנטינאי עם שבעה שערים בלבד.

אבל בחמש העונות האחרונות מסי מוביל על רונאלדו בכל שנה, ובסה"כ הבקיע 28 שערים מול 9 שערים בלבד של רונאלדו (בשנתיים האחרונות, המאזן ביניהם עומד על 2:14 לארגנטינאי).

עם זאת, יש לציין שהעונה ביובנטוס, רונאלדו הוא לא הבועט החופשי הקבוע, ומעדיפים באלופת איטליה לתת את המצבים הנייחים למיראלם פיאניץ'.

יתרון נוסף למסי מתבטא באחוזי ההמרה (מה הוא אחוז הבעיטות החופשיות שהשחקן מתרגם לשערים), שאצלו עומדים על 8.5%, בניגוד לרונאלדו שאצלו האחוז עומד על 6.1% (לשם השוואה, רונאלדיניו עומד על 7.3% ורוברטו קרלוס רק עם 4.2%).

בנוסף, בעוד הבעיטה של רונאלדו הרבה יותר צפויה, אצל מסי המגוון בסוג הבעיטות הרבה יותר גדול, ולראייה ה"פאננקה" שבעט במשחק נגד אספניול. ולכן, לפחות באספקט הזה, אין ברירה אלא לקבוע: מסי מסוכן יותר.