הגביע הגיע לליברפול. קלופ: "זה בשבילכם"

צפו: חצי מיליון נכחו במצעד. אליסון: "רוצים לזכות בפרמיירליג". ואן דייק: "הרגשה מדהימה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.19 - 21:55
תחילת כתבה

אחרי 14 שנים של המתנה והדחה כואבת במיוחד בגמר ליגת האלופות של העונה שעברה, ליברפול הוכיחה שהיא לא נופלת באותו הפח פעמיים וחזרה לאנגליה עם גביע האלופות שישי בתולדותיה. כעת, ביום שאחרי, המייטירדס התפנו לחגיגות, שהתחילו עם הנחיתה בממלכה והמשיכו עם המצעד המסורתי ברחובות העיר.

האוטובוס האדום עבר בקווינס דרייב, מיל באנק, ווסט דרבי רואד, איזלינגטון, רחוב לידס, הסטראנד עד שהגיע לתחנה האחרונה ברחוב בלנדשל במרכז העיר. 500 אלף איש חיכו בצדי הדרך וקיבלו את הקבוצה עם שירים, צעיפים ודגלים כשהסיסמא שחזרה על עצמה היתה: "אלופי אירופה בפעם השישית".

שחקני ליברפול נראו מאושרים, איך לא? רוברטו פירמינו צבע את השיער לאדום, אליסון הפתיע עם נשיקה לוירג'יל ואן דייק, המנג'ר יורגן קלופ רקד על גג האוטובוס הנפתח של השחקנים ואמר בהתלהבות: "זה בשביל האוהדים. עשינו את זה עבורם. לראות את כל החיוך והשמחה על הפנים שלהם...".

קלופ הוסיף: "קשה לי מאוד לתאר את מה שקורה כאן. בכיתי קצת, כי זה כל כך מחמיא מה שקורה פה עם כל האוהדים. כשיש לך קשר עין איתם ואתה רואה כמה זה חשוב להם, זה נוגע ללב. זה נפלא. אני מודה לאל שמזג האוויר השתנה ואנחנו יכולים לחגוג כאן ולהנות מהזמן בעיר. זה דבר מאוד מיוחד".

ירג'יל ואן דייק תפס את המיקרופון וראיין את ג'ורג'יניו וינאלדום שאמר: "מדהים. זה קשה להסביר את זה במילים, פשוט צריך לחוות את זה. המון אנשים הגיעו לקבל אותנו, אפילו יותר ממה שציפיתי. יש פה ילדים ומבוגרים. זה מראה כמה המועדון הזה חשוב לעיר".

ואן דייק אמר: "זו הרגשה מדהימה וממש מיוחדת. אני ממש גאה לשבת פה באוטובוס ומקווה שיבואו עוד ימים כאלה. למען האמת ישנתי אולי חצי שעה ולא יודע כמה בלילה הזה. אתמול דמעתי בסיום המשחק. אני גאה בקבוצה והבחורים האלה". ג'ו גומז הוסיף: "הרגשה מדהימה ומיוחדת לראות את כל האוהדים האלה. זה מיוחד לעשות היסטוריה ולהיות חלק בזה".

אליסון: "להיות פה ולהרגיש את כל האוהדים זה יותר גדול מהזכייה עצמה. באתי בשביל לזכות בתארים. חלמתי על זה, עבדתי על כך יחד עם השחקנים. היינו קרובים לעשות את זה בפרמיירליג וננסה לעשות את זה שוב. לקהל מגיע אליפות אנגליה. אני שמח שעזרתי לקבוצה שלי עם העצירות בגמר. לקבוצה הזאת הגיע לסיים עם תואר גדול".

הקפטן ג'ורדן הנדרסון: "הרגשה מדהימה. חלמתי על היום שבו אני מניף את גביע האלופות. זה רגע שלא אשכח בחיים. ללא ספק הגיע לנו לעשות את זה. יש פה המון אוהדים מדורות שונים עם סיפורים שונים וזכרונות מהמועדון הזה. אני שמח שאנחנו חלק מהזכרון שלהם".