"הג'וקר": בעולם מהללים את השער של מנור סולומון

התקשורת לא נשארה אדישה לכישרון הישראלי: "שמר על קור רוח והעניש את אטאלנטה בנשימה האחרונה". הקשר עצמו אמר: "פינטזתי על הרגע הזה, זה חלום ילדות. אני מאושר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.19 - 08:15
תחילת כתבה

הלילה שעבר על מנור סולומון הוא לא פחות מהתגשמות חלום. הילד שרק לפני שנה שיחק כאן באם המושבות, השתיק את הסן סירו עם שער ניצחון בדקה ה-95 והעניק שלוש נקודות חשובות לשחטאר דונייצק. הבוקר (רביעי) הפירגונים לא איחרו להגיע.

בעיתוני העולם לא נשארו אדישים ליכולת של סולומון. ב'פוטבול איטליה' פירגנו לסולומון הבוקר ואמרו: "מנור סולומון שמר על קור רוח בדרך לניצחון על אטאלנטה הנאיבית". ב'גזאטה דלו ספורט' הוסיפו: "לאוקראינים יש שחקנים ברמה מאוד גבוהה. סולומון, שרק נכנס, העניש את אטאלנטה בנשימה האחרונה".  באתר איטלקי נוסף סיכמו את המהלך כך: "סולומון עשה מהלך נהדר, השאיר את ההגנה והשוער על הדשא והעניק לשחטאר יתרון".

אלא שאם באיטליה התחושות היו קשות, באוקראינה זו הייתה חגיגה של ממש. באתר אוקראיני בכיר נכתב על סולומון: "הג'וקר של שחטאר. ברגע האמת הוא נכנס והפגין קור רוח ודריבל מעולה". אתר נוסף שהתייחס לקשר הוא 'יורוהופס', שם כתבו עליו: "סולומון השתיק את הסן סירו והרוויח שלוש נקודות לשחטאר".

סולומון עצמו פירסם לאחר המשחק בסטורי של עמוד האינסטגרם שלו תמונה עם כיתוב באנגלית: "childhood dream" - "חלום ילדות". לתקשורת המקומית אמר: "למרות שלא פתחתי בהרכב, לא הפסקתי לפנטז על הרגע בו אני כובש בסן סירו. כעת החלום התגשם ואני מאושר".

"קור הרוח? לא הייתי כזה רגוע בשער", הסביר סולומון את רגע התהילה שלו. "שמח שהבקעתי במעמד כל כך חשוב, אבל צריך להודות לחברים שסידרו לי את השער. קיבלתי את הכדור במצב טוב בסיומה של התקפה נהדרת, רק הייתי צריך לגלגל אותו לרשת. אטאלנטה היא היריבה העיקרית שלנו לעלייה, ככה שאלה נקודות חשובות. זו קבוצה מצוינת עם המון אגרסיביות ושחקני התקפה מעולים".

מאוחר יותר, סולומון כתב פוסט נוסף בו אמר: "חלומות מתגשים באמת. אני כל כך שמח על שער הבכורה שלי בליגת האלופות ועל שלוש הנקודות בדקה האחרונה. זו הרגשה מדהימה. כל ההשקעה מהילדות, ההתמדה, הוויתורים והמרחק מהבית נועדו בשביל רגעים כאלה. תודה רבה לכולם על הפירגונים".

אמש, שוער הקבוצה, אנדריי פיאטוב, החמיא לקשר הישראלי. "השער הגיע לו. הוא משתפר ממשחק למשחק ועבד עם המאמן המנטלי של הקבוצה. זה תמיד נחמד להשיג את הניצחון בדקות האחרונות, בייחוד במשחקי חוץ".

שער הניצחון של שחטאר דונייצק הובקע משילוב של שני מחליפים על כר הדשא - דודו, שעלה מספר דקות לפני המהלך המנצח, בישל לקשר הישראלי שכבש ממרכז הרחבה. מאמן הקבוצה, לואיס קסטרו, התייחס לאחר ההתמודדות לאפקט שהיה למחליפים שלו על המשחק. "החילופים בוצעו כדי לחזק את ההתקפה והם העניקו לנו את הניצחון. כל העבודה על הדשא היא של השחקנים, התפקיד שלי כמאמן הוא רק להרגיש מי מוכן לעשות את ההבדל על המגרש", הסביר.