כריסטיאנו רונאלדו: הסיבה לבחירה בנבחרת השנה של אופ"א

הניפוי של קאנטה ושינוי המערך. תעלומה מאחורי ה-11 שנבחרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.20 - 10:47
תחילת כתבה

אי אפשר בלעדיו: אופ"א פירסמה את הרכב ה-11 של השנה, שכלל את השמות הגדולים ביותר, אולם באנגליה כבר החלו לעסוק בפוליטיקות שמאחורי הבחירה. בשונה משנים קודמות, באופ"א שינו את מערך הרכב הנבחרים מ-4-3-3 ל-4-2-4, והסיבה בהחלט מפתיעה.

על פי דיווח ב"דיילי מייל", כריסטיאנו רונאלדו היה החלוץ שזכה במקום הריבעי בבחירות הקהל, אחרי ליאו מסי, סאדיו מאנה ורוברט לבנדובסקי. ראשי אופ"א הבינו את הפוטנציאל הנפיץ בפרסום הרכב ללא CR7, ועל פי אותו פרסום, שינו את המערך הקבוע של הרכב השנה, כך שיהיו יותר שחקני התקפה. מי ששילם את המחיר הוא אנגולו קאנטה, שהוצא מה-11. באותה ידיעה שפורסמה, נכתב שהסאגה סביב האם להכליל את הפורטוגלי בהרכב או לא, גרמה לעיכוב של שבוע בפרסום ההרכב, עד שהתקבלה החלטה לשנות מערך.

"רונאלדו הוא הפנים של אופ"א. לא לכלול אותו בהרכב עלול לייצר מתיחות ועימות שלא רצינו לפתוח בו", גורם בארגון צוטט בידיעה בדיילי מייל, "עשינו את השיקולים שלנו, ובסוף הוא הוכנס ל-11".

ההרכב שנבחר: אליסון, אנדי רוברטסון, וירג'יל ואן דייק, מתייאס דה ליחט, טרנט אלכסנדר ארנולד; קווין דה בריינה, פרנקי דה יונג; סאדיו מאנה, ליאו מסי, רוברט לבנדובסקי וכריסטיאנו רונאלדו.