חזית חדשה? ניימאר ביקר את התנהלות פ.ס.ז'

הברזילאי האשים את הקבוצה: "דחו את החזרה שלי שוב ושוב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.20 - 08:41
תחילת כתבה

עם הראש למעלה והפנים כלפי מטה, על פי משנתו של כדורגלן העבר אושרי אלפסי, יוצאת פאריס סאן ז'רמן אחרי ההפסד אמש (שלישי), 2:1 בזיגנאל אידונה פארק מול דורטמונד. מצד אחד, היא נכנעה לקבוצה הגרמנית ולארלינג הולאנד, שסיפק התעלות אדירה. מנגד, היא חוזרת הביתה עם שער חוץ יקר, בידיעה ש-0:1 קטן בפארק דה פראנס עשוי להספיק לה במשחק הגומלין, בעוד שלושה שבועות.

מי שלא הסתיר את חוסר שביעות רצונו בסיום, ולא רק מהתוצאה הוא ניימאר. הברזילאי שכבש את שער החוץ התלונן על החלטת המועדון לדחות את החזרה שלו מפציעה: "לא הגעתי למשחק כמו שדמיינתי. לא שיחקתי בארבעת המשחקים האחרונים. זאת הייתה החלטה של פ.ס.ז' בגלל הרופאים של המועדון. לצערי הייתי צריך לקבל את זה".

"לא אהבתי את מה שהציעו לי", המשיך הכוכב. "אבל הייתי צריך לקבל את זה כי זאת אחריות של המועדון, אבל זה נגמר רע עבורי ועבור החברים שלי. נפצעתי וסדקתי את הצלע, אבל זה לא עצר אותי מלשחק. הייתי מוכן לשחק נגד ליון ב-9 בפברואר אבל דחו את החזרה שלי, ואז דחו אותה שוב ושוב. אני מבין את הפחד כי נפצעתי בשנתיים האחרונות. אני מכבד את זה, אבל לא אוהב את זה. היה לי קשה לשחק במשחק כל כך אינטנסיבי ואני חושב שאם הייתי במצב גופני טוב יותר, היה לי משחק הרבה יותר טוב".

עם זאת, מאמנו של ניימאר, תומאס טוכל, דבק בעמדתו: "אין לנו חרטות על הדרך שבה ניהלנו את המשחק. אני החלטתי לפני המשחק ואני אקח אחריות על ההחלטות אחריהן. אף אחד לא יכול להגיד מה היה קורה עם שיטת משחק אחרת". מה לא עבד? "לקינו בסבלנות ובתזמון בהתקפה, לא הצלחנו לענות למתפרצות. כשהגולים נכבשו, המשחק נפתח ויכולנו להגיע יותר לשער, והיינו קרובים אבל לא הבקענו".

הגרמני החמיא לאיש שניצח אותו הערב: "הוא היה מאוד נוכח פיזית, הוא מהיר ותמיד נמשך לכיוון השער. הצלחנו לשמור עליו טוב רוב המשחק, אבל לא בכולו". באשר להפסד, מאמן פ.ס.ז' סיפק גם את הסיבות לעובדה שנוצח: "אפשר היה לראות שדורטמונד שיחקה שבעה משחקים פחות מאיתנו מאז ינואר. היה להם אפילו יום אחד יותר כדי להתאושש מהמשחק האחרון".

הבלם הברזילאי מרקיניוס ניתח את ההפסד מצידו: "שלטנו ללא עוררין במחצית הראשונה, אבל לא היינו מספיק נלהבים עם הכדור. עשינו המון דברים לא טוב. הם הצליחו להעניש אותנו על כל טעות. היה להם חלוץ אחד נהדר, אבל השער שהשגנו היה חשוב מאוד עבורנו לקראת הגומלין".

פרסנל קימפמבה מקבוצתו הודה באתגר: "זה היה משחק קשה נגד קבוצה נהדרת מדורטמונד. החמצנו לא מעט במחצית הראשונה. זו בהחלט מכה מוראלית, אבל אין לזה קשר לטקטיקה. היינו צריכים להראות יותר תשוקה, ושם הפסדנו".