הפעם הראשונה: מה מכין סטיין לבכורה באלופות?

בגיל בו רוב האנשים יוצאים לפנסיה, מאמן בארסה זכה להזדמנות חייו. התשוקה שקיימת בגיל 61, והפילוסופיה שהנחיל בקטאלוניה לקראת הערב החגיגי בנאפולי. פריחה מאוחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.20 - 19:33
תחילת כתבה

האדם הפשוט עובד כל חייו ובגיל 65, בתקווה שלא היו תקלות בדרך, יוצא לפנסיה. יש כאלה שסוחבים קצת יותר, יש כאלה שפורחים מאוחר, אבל לרוב זה מסתיים איפשהו שם. אלא שעבור קיקה סטיין הסיפור קצת שונה. הוא אולי לא דמיין שכך זה יתפתח, אבל בגיל 61, אחרי כעשרים שנות ניסיון על הקווים, מאמן ברצלונה יעלה הערב (שלישי) למשחק בכורה על במה הגדולה ביותר של אירופה - ליגת האלופות.

אז איך זה מרגיש לצאת לדרך במקום שכולם עוצרים לנוח? איך שזה נראה עד כה, די רגיל. התשוקה ניכרת על סטיין, והיה אפשר לראות זאת בהתרגשות שהפגין במסיבת העיתונאים לקראת נאפולי. ואם זה לא מספיק, לראות אותו בועט בכדור באימון, או לקרוא את הציוץ שלו - בו הוא מודה על חייו, על אהבת הכדורגל, ועל ההזדמנות שניתנה לו - זה מסביר את הכל.

הערב, אחרי פתיחת קדנציה סוערת במיוחד, סטיין וברצלונה יעלו לשמינית גמר ליגת האלופות מול נאפולי - ולמרות המאורע החגיגי, עושה רושם שהמעמד לא מפחיד את סטיין. מאז לקח את המושכות, מאמן בארסה התמקד בעיקר בהחזקת הכדור ובניית משחק ההתקפה. לא בכל משחק זה עבד לו, אבל למזלו יש את ליאו מסי שיסתום חורים. ועדיין, השאלה בנוגע לפילוסופיית המשחק שלו בערב גדול שכזה, מסקרנת כמעט את כולם.

סטיין השתמש בכמה וכמה מערכים מאז נכנס לתפקיד, אבל על פי התקשורת הקטאלנית נראה שהוא ימשיך הפעם במערך של רביעייה הגנתית, רביעייה בקישור וצמד חלוצים - אותו מערך בו השתמש בשלושת המשחקים האחרונים, שקצת השכיח את חסרונם של לואיס סוארס ועוסמאן דמבלה. הפעם הראשונה בה השתמש סטיין ב-4:4:2 הייתה בגביע המלך, בהפסד לבילבאו. כזכור, בארסה הודחה, אבל זה היה אחד המשחקים היותר יפים לעין לאחרונה - והמערך נתפס.

מול נאפולי, סטיין צפוי להשתמש במערך זהה, אותו מערך שהנחיל בתקופתו בבטיס. מערך שיכלול מעויין במרכז המגרש, כאשר וידאל - שעבר בהצלחה את ניסוי הכלים מול אייבר - יתפקד כמעט כחלוץ מדומה. פרנקי דה יונג, שקיבל מנוחה מול אייבר, צפוי לחזור להרכב, בעוד סרחיו בוסקטס וארתור ישלימו את הרביעייה של סטיין במרכז.

שאר ההרכב כבר די ברור: מסי וגריזמן כהרגלם בחוד, טר-שטגן בשער. נלסון סמדו וג'וניור פירפו יאיישו את האגפים בהיעדרם של סרג'י רוברטו וג'ורדי אלבה, כאשר העמדה היחידה שנמצאת תחת ספק מסויים היא עמדת הבלם - שם קיימת התלבטות בין קלמנט לנגלה לסמואל אומטיטי, לצידו של ג'רארד פיקה, אך הראשון מקבל עדיפות.