מסר להנהלה? בוסקטס: "ברצלונה לא כזאת גדולה"

הקשר, שייעדר מהגומלין מול נאפולי, לא היה מרוצה למרות שער החוץ: "הסגל לא מאוזן, ככה הוא נבנה לצערי". גריזמן: "בקאמפ נואו זו תהיה אופרה אחרת". פיקה נפצע בקרסול

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.20 - 07:05
תחילת כתבה

היא הגיעה אחרי החמישייה על אייבר, היא חגגה בכורה מאוחרת לקיקה סטיין באלופות ובמהלך כל השבוע האחרון יריבתה עסקה בעיקר בבואו של ליאו מסי - אבל גם זה לא מנע מברצלונה להמשיך ולדבוק בהרגל המגונה שפיתחה לאחרונה, הקושי במשחקי החוץ. בשורה התחתונה הקטאלונים חזרו עם 1:1 יקר מנאפולי הודות לשוויון של אנטואן גריזמן, אבל סביר להניח שסטיין יתהפך במיטתו פעם או פעמיים הלילה.

כנראה שנתון אחד יספר את הסיפור של המשחק טוב יותר מאיתנו: סרחיו בוסקטס היה המצטיין של המשחק על פי החלטת אופ"א. לא מסי, אפילו לא כובש השער גריזמן, אלא בוסקטס - הקשר האחורי. "זו הייתה החלטה קשה, אבל בוסקטס בלט מעל השאר", הסביר משקיף אופ"א. "הוא ניסה לנהל את הקצב, הוא מסר את מסירת המפתח לסמדו - שעזרה להשיג את השוויון. כשהיה ללא הכדור, הוא שמר על האיזון של ברצלונה".

סרחיו בוסקטס עצמו דווקא נשמע פחות מרוצה מהבחירה בו בסיום, כשאמר: "אין לנו סגל כזה עמוק מהסיבה הפשוטה שככה הסגל נבנה, לצערי". מבולבלים? עושה רושם שהאמירה הזו של הקשר הופנתה לכיוונו של אריק אבידל, שלא מזמן ביקר את שחקני בארסה ויצר דם רע בחדר ההלבשה.

לבארסה לא צפויים חיים קלים בגומלין, שכן היא איבדה את ארתורו וידאל (אדום) וסרחיו בוסקטס (צהובים), וגם ג'רארד פיקה נפצע בסיום ועתידו לוט בערפל. אבל אנטואן גריזמן דווקא היה די בטוח בעצמו. "הגומלין זה אופרה אחרת", אמר כובש השוויון, שהפך לראשון (חוץ ממסי) שכובש שער חוץ מאז ניימאר ב-2015. "בבית שלנו, מול הקהל שלנו, במגרש גדול יותר - נהיה חייבים לנצח. היה לנו לא קל לייצר מרווחים במחצית הראשונה, לא בעטנו למסגרת. אבל במחצית השנייה נאפולי התעייפה והיינו טובים יותר".

"אני חייב לעבוד על המשחק שלי" המשיך גריזמן. "הקבוצה צריכה שאמתח את הגבולות שלי ואוסיף ורסטיליות. לפעמים הם רואים את התנועה שלי, ולפעמים לא, יצירת המרווחים תלויה בי. במחצית הראשונה לא הצלחתי לעשות זאת, אבל במחצית השנייה כן. באנו כדי לנצח ושיחקנו כדי לנצח, אבל זה לא היה הלילה שלנו".

מאמן בארסה, קיקה סטיין, שעבורו זו הייתה הבכורה באלופות, דווקא נשמע פחות משוכנע ביכולת של קבוצתו: "זה היה משחק שקול, אף אחת מהקבוצות לא יצרה יותר מדי מצבים. סגל קטן? אנחנו יכולים לשחק כדורגל גם עם 11 שחקנים בלבד, נמצא פתרונות לבוסקטס ו-וידאל. פיקה? היה לו משהו בקרסול, אנחנו עדיין לא בטוחים מה. הוא ייבדק".

בצד של נאפולי, לורנצו אינסינייה, שזכה להחליף חולצות עם מסי בסיום, סיכם: "היינו יכולים לצאת עם הניצחון, כך שזו תוצאה מעט מאכזבת, אבל היה מרגש לשחק מול שחקן ברמתו של מסי, ביקשתי את החולצה שלו עוד לפני המשחק. זה כבוד גדול. באשר למשחק, התוצאה השאירה טעם מריר. שיחקנו ברמה גבוהה, הראנו מחוייבות, אבל עכשיו אנחנו צריכים להתרכז בליגה".

על החסרונות של בארסה בגומלין, הוסיף הכוכב: "יש להם מספיק שחקנים חזקים. נצטרך להגיע לשם מרוכזים, להציג כדורגל טוב, לקחת קצת סיכונים, להגיע לכמות המצבים אליה הגענו במשחק הזה ולהעפיל לשלב הבא".