הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כיוונה גבוה: חיפה בדקה על הולאנד ב-2018

נציג ירוק התעניין אצל מולדה. אלאך: קשה להביא שחקן כזה

אור אבולעפיה ואלחנן מלמוד  11.03.20 - 15:24

בעקבות הפריצה המטאורית והמספרים המדהימים שארלינג הולאנד מנפק, בתקשורת העולמית החלו לצוץ לאחרונה ידיעות על קבוצה שפספסו את הכישרון בן ה-19, שהתפוצץ ברד בול זלצבורג ופורח בבורוסיה דורטמונד. אצל הופנהיים הוא היה במבחנים בגיל 16, לברצלונה הוא הוצע וגם שמה של רומא הוזכר. הסיפור שלנו לא דומה, אבל יש לו זווית מקומית מעניינת.

  • ב-22:00 ב-5PLUS: פ.ס.ז' מול דורטמונד והולאנד

ב-2018, בעיצמו של עוד תהליך בו מכבי חיפה ניסתה לשדרג את מחלקת הנוער עם מינויו של מוחמד אלאך למנהל מקצועי והולאנד עוד קרע רשתות במדי מולדה, נציג של הירוקים שהתרשם מהחלוץ הנורבגי גבה הקומה, פנה לקבוצה הנורבגית והתעניין לגבי שירותיו. התשובה שהוא קיבל נראית היום ברורה מאליה: מדובר בשחקן בשיעור קומה אחר. כזה שיכול לשחק במועדונים בסדר גודל של יובנטוס ומנצ'סטר סיטי. הנציג הירוק הבין את המסר וירד מהנושא.

בשיחה עם ערוץ הספורט אלאך לא הסכים להתייחס באופן ספציפי למקרה, אבל גם לא הכחיש: "תמיד חיפשנו שחקנים טובים. זה לא קל אבל לצרף שחקנים בסדר גודל כזה. הליגה הישראלית לא הכי אטרקטיבית ולא מספיק טובה בשביל שחקנים גדולים. האם צפינו בהולאנד? אני מכבד את מכבי חיפה ולא אוציא החוצה שמות שראינו או לא ראינו".

את הסוף כולם יודעים. ב-19 באוגוסט 2018 רד בול זלצבורג שמה את ידיה את הכישרון הצעיר תמורת שמונה מיליון יורו, סכום שלא נמצא בספירה של מכבי חיפה. הוא הצטרף בחוזה לחמש שנים החל מינואר 2019 ושנה בלבד לאחר מכן נמכר ביותר מכפול מכך (20 מיליון יורו) לבורוסיה דורטמונד, וגם זה אחרי הנחה גדולה של סעיף שחרור.