הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עתידה לפניה: תכניות דורטמונד לעונה הבאה

סאנצ'ו יעזוב, הולאנד יוביל, ומי היהלום הבא? הקיץ שבפתח

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  12.03.20 - 11:03
תחילת כתבה

אחת מהקבוצות המלהיבות ביבשת סיימה את דרכה בליגת האלופות, אבל התהליך בהחלט צפוי להמשיך. דורטמונד, שהפכה למזוהה יותר מכל עם שחקנים צעירים, אמורה להיות מודל לחיקוי לגדולות של אירופה. אז מה התכניות של השוורצגלבן לשנה הבאה? עושים סדר.

לוסיאן פאברה, שאומנם התחיל את העונה בצורה צולעת, הצליח להפוך את חבורת הצעירים לקבוצה איכותית וקטלנית מבחינה התקפית, ולכן הוא צפוי להמשיך. הרעיון הכללי מבחינת דורטמונד הוא להישאר עם המודל של שחקנים צעירים ומוכשרים, שאמורים להיות כוכבי היבשת הבאים.

ארלינג הולאנד, שמושך עניין מכל היבשת, אמור להמשיך כמובן ולדורטמונד אין שום כוונה למכור אותו בשלב זה. מי שיוביל את ההתקפה יחד עם הנורבגי הם טורגן הזאר ויוליאן ברנדט הצעירים והמוכשרים. המנהיג מרקו רויס ייתן את הטון מבחינת הניסיון, כשג'יו ריינה הצעיר אמור לקבל דקות משחק משמעותיות לצד אמרה צ'אן ואקסל ויטסל שיישארו. מי שצפוי לעזוב הוא מריו גצה המאכזב.

סימן השאלה הגדול הוא לגבי עתידו של ג'יידון סאנצ'ו. לכוכב האנגלי יש סעיף שחרור של 120 מיליון יורו, והוא מושך עניין מכל הקבוצות הגדולות באירופה. דורטמונד כבר הבהירה שתעשה הכל כדי להשאירו, אבל במקביל הצהירה שלא תעמוד בדרכו אם ירצה לעזוב. נכון לעכשיו, ההערכה היא שסאנצ'ו יעזוב את דורטמונד.

עקב האכילס העונה של דורטמונד הוא ההגנה, כשברור שהצהובים שחורים יצרפו לפחות שחקן הגנה אחד. לאונרדו בלארדי, שהצטרף מבוקה ג'וניורס העונה וכמעט ולא קיבל הזדמנויות, אמור להתחרות עם מנואל אקאנג'י, אקסל זגאדו ומאטס הומלס על המקום בהגנה. פאברה ייאלץ להיפרד מאשרף חכימי, שיחזור לריאל מדריד ממנה הוא הושאל, כשבמקביל ייעשו ניסיונות להשאיר את רפאל גריירו, שמחוזר על ידי פריס סן ז'רמן.

אז מי יחזק את דורטמונד? השם הכי בולט כרגע הוא ג'וד בלינגהאם. מדובר בכישרון אנגלי בן 16 ששייך לברמינגהאם, אך הפך לאחד מהשחקנים הכי מדוברים ביבשת. בלינגהאם נחשב לקשר מרכז שדה טכני שאמור להיות הדבר הגדול הבא באנגליה, כשדורטמונד תעשה הכל כדי לצרפו. יוספה מוקוקו בן ה-15 שקורע רשתות בנוער של דורטמונד, אמור להמשיך ולהתבשל בקבוצות הצעירות, ולא צפוי להפוך לשחקן משמעותי בקבוצה הבכירה.

בכל מקרה, קו השחקנים הצעירים צפוי להמשיך, ודורטמונד אמורה לשמש כמודל לחיקוי להתנהלות נכונה, סקאוטינג ומדיניות רכש, כל הדרך להצלחה.