רשמית: גמר האלופות ב-23.8 בליסבון. השיטה: פיינל 8

אופ"א אישרה את השינויים ובפעם הראשונה בהיסטוריה משחקי רבע הגמר וחצי הגמר יערכו במתכונת של משחק הכרעה בפורטוגל החל מ-12.8. מתכונת דומה בליגה האירופית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.20 - 16:30
תחילת כתבה

אופ"א הכריזה היום (רביעי) כי ליגת האלופות תתחדש בראשית אוגוסט ותסתיים ב-23.8 במשחק הגמר במתכונת שונה מהרגיל עקב מגפת הקורונה. החל מרבע הגמר יתקיים מיני טורניר מזורז (פיינל 8) בשני אצטדיונים בעיר ליסבון, שהחליפה את מארחת הגמר המקורית איסטנבול.

הטורניר הנוצץ ביבשת יתחיל מהנקודה שבה הופסק ב-7 וב-8 באוגוסט עם הגומלין של משחקי שמינית הגמר בין מנצ'סטר סיטי לריאל מדריד (1:2), באיירן מינכן לצ'לסי (0:3), ברצלונה לנאפולי (1:1) ויובנטוס לליון (1:0). מסתמן כי כל המשחקים יתקיימו בערים המקוריות אך אם לא, הם יועתקו לפורטו או גימארייש בפורטוגל.

נושא הטיסות הינו בעייתי כיוון שאם אחת הקבוצות לא תוכלנה לארח מסיבה כזאת או אחרת, המשחקים יעברו כבר בשמינית הגמר לפורטוגל. המשחק בין באיירן מינכן וצ'לסי לא צפוי להוות בעיה, אך שאר ההתמודדויות כמו בין מנצ'סטר סיטי לריאל מדריד וברצלונה לנאפולי, זאת מטעמי הנחיות הבטיחות להתמודדות עם הנגיף כמובן.

הגרלת משחקי רבע וחצי הגמר תתקיים ב-10 ביולי, והחל משלב זה, (12 עד 15 באוגוסט) יתקיים בפעם הראשונה בהיסטוריה רק משחק אחד בלבד (פיינל 8) במקום שיטת הבית-חוץ המסורתית, כך שלמעשה הקבוצות שכבר הבטיחו את מקומן בשמונה האחרונות - פ.ס.ז', אתלטיקו מדריד, לייפציג ואטאלנטה - רחוקות שלושה משחקים בלבד מהתואר.

משחקי חצי הגמר צפויים להתקיים ב-18 וב-19 באוגוסט, כשהם יוכרעו כאמור ב-90 דקות, הארכה או בפנדלים. נכון לעכשיו כל המשחקים מתוכננים להתקיים ללא קהל, כאשר ישנה אופציה כי משחק הגמר', אשר יתקיים ב-23 באוגוסט, יכיל צופים, אם הרשויות בפורטוגל יאשרו זאת. כלל המשחקים יתקיימו בשני אצטדיונים: זה של בנפיקה והחוסה אלבאלדה של ספורטינג ליסבון.

בנוגע לגמרים הבאים, אופ''א העבירה את זהות המארחות בשנה אחת קדימה. כלומר, ב-2021 הגמר יתקיים באיסטנבול, 2022 סנט פטרסבורג, מינכן תארח ב-2023 ובסוף עונת 2024 גמר ליגת האלופות יתקיים בוומבלי.

משחקי הליגה האירופית יתקיימו במתכונת דומה בארבע ערים בגרמניה, כאשר המפגשים בין סביליה לרומא וחטאפה לאינטר יתקבצו למשחק אחד בלבד ויתר המפגשים שכבר החלו יושלמו כמשחקי הגומלין בערים המקוריות.

גם כאן, הגרלת שלבי רבע וחצי הגמר תתקיים ב-10 ביולי, משחקי גומלין שמינית הגמר שטרן הושלמו ישוחקו ב-5 וב-6 באוגוסט. לאחר מכן, רבעי הגמר יתקיימו ב-10 וב-11 באוגוסט וחצאי הגמר ב-16 וב-17 באוגוסט.

הגמר היה אמור להתקיים בעיר הפולנית גדנסק, אך זאת הסירה את האירוח בשל המגפה, ומתוכנן ל-21 לעומת זאת, הגמרים בעונת 2021 ובעונת 2022 יתקיימו בגדנסק ובסביליה בהתאמה.

משחקי שמינית גמר האירופית הנוספים יהיו: קופנהאגן - בשקשהיר (1:0), באזל - פרנקפורט (0:3), מנצ'סטר יונייטד - לאסק לינץ (0:5), וולבס - אולימפיאקוס (1:1), לברקוזן - ריינג'רס (1:3) ושחטאר דונייצק - וולפסבורג (1:2).

לצד התאריכים הצפויים בשני המפעלים, על פי הדיווחים, גמר הסופרקאפ יתקיים ב-24 בספטמבר בעיר בודפשט שבהונגריה.