4 או 5 משחקים מהבתים: הדרך של הנציגות באירופה

בשורה למכבי ת"א והיתר: אופ"א החליטה לצמצם את משחקי המוקדמות בליגת האלופות והאירופית. כל הסיבובים יוכרעו במשחק אחד. פלייאוף האלופות יוחרג לשיטת בית-חוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.20 - 16:50
תחילת כתבה

יום דרמטי באופ"א. הארגון שמנהל את הכדורגל האירופי קבע היום (רביעי) כי שלב הבתים של ליגת האלופות לעונת 20/21 יפתח רק ב-22 באוקטובר (במקום בספטמבר) עקב משבר הקורונה שהביא לדחייה בסיום הליגות המקומיות והמפעלים האירופים בעונה הנוכחית.

להחלטה יש משמעויות גדולות על הכדורגל הישראלי, משום שעקב הצפיפות בלוח הזמנים, יתקיימו כמשחקי מוקדמות ליגת האלופות והליגה האירופית במתכונת מצומצמת ללא בית חוץ ואלה יערכו בחודש אוגוסט. במילים אחרות בכל סיבוב מוקדמות יתקיים משחק אחד שיוכרע ב-90 דקות, הארכה או בפנדלים. רק פלייאוף ליגת האלופות הוחרג (הסיבוב הרביעי והאחרון), וישוחק בשיטת בית-חוץ.

מכבי ת"א, שצפויה לזכות באליפות במחזורים הקרובים, תייצג את הכדורגל הישראלי החל מהסיבוב הראשון במוקדמות ליגת האלופות, מה שמשאיר לה חמישה משחקים בלבד בדרך לחלום להשתתף בפעם השלישית בתולדותיה בשלב הבתים. יצוין כי בעקבות הירידה של ישראל בדירוג האירופי, הצהובים יאלצו לעבור הפעם ארבע יריבות ולא שלוש כמו אשתקד, אם אכן ישיגו את הכרטיס לצ'מפיונס.

יתר הנציגות הישראליות ישחקו בליגה האירופית. המדורגת שניה ושלישית (מכבי חיפה ובית"ר ירושלים בשלב זה) ומחזיקת הגביע או הקבוצה שתסיים רביעית (הפועל ב"ש או מכבי פ"ת) יכנסו למעגל המשחקים בשלב המוקדמות הראשון ויאלצו לעבור גם כן ארבעה שלבים (אך משחק אחד פחות בשל ביטול בית-חוץ) על מנת להעפיל לשלב הבתים.

אופ"א תקיים הגרלה שתקבע מי הקבוצה שתארח את המפגש בכל אחד מהסיבובים שבהם לא יתקיים

עונת 20/21, תאריכים:

ליגת האלופות:
שלב מוקדם (ללא נציגה ישראלית): 8 עד 11 באוגוסט
סיבוב מוקדמות שני: 18 ו-19 באוגוסט
סיבוב מוקדמות שלישי: 15 ו-16 בספטמבר
פלייאוף: 22 ו-23 בספטמבר, גומלין ב-29 ו-30 בספטמבר.
שלב הבתים: החל מה-20 באוקטובר.

ליגה אירופית:
שלב מוקדם (ללא ישראליות): 20 באוגוסט
שלב מוקדמות ראשון: 27 באוגוסט
שלב מוקדמות שני: 17 בספטמבר
שלב מוקדמות שלישי: 24 בספטמבר
שלב הפלייאוף:  1 באוקטובר
שלב בתים: החל מה-22 באוקטובר