אולי הפעם: הדרך של מכבי תל אביב במוקדמות האלופות

אם לא תהיה תקלה חמורה, בעוד פחות מחודשיים תחזור מכבי למוקדמות האלופות בתקווה לכפר על הפשלה מהעונה שעברה. הדירוגים, התאריכים והיריבות האפשריות. הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.20 - 16:55
תחילת כתבה

עדיין אין את החותמת הרשמית לכך, אבל מכבי תל אביב תשלים במוקדם או במאוחר אליפות שנייה ברציפות. פער 12 הנקודות על מכבי חיפה, ובעיקר הכושר בו נמצאים הירוקים, השאירו לה את הבמה ובקרוב מאוד הפנים יהיו לאתגר הבא: מוקדמות ליגת האלופות.

בשנה שעברה ספגה מכבי ת"א מכה תדמיתית וכלכלית לא פשוטה עם ההדחה כבר אחרי סיבוב אחד על ידי קלוז' הרומנית. הפעם היא מגיעה מנוסה יותר, בשלה יותר ועם פורמט חדש שעשוי לבוא לטובתה.

עדיין אין תאריך להגרלה, אבל עוד פחות מחודשים, ב-18/19 באוגוסט היא כבר תשחק בסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות. בעקבות משבר הקורונה, אופ"א קבעה כי יהיה מדובר במשחק אחד שיכריע את העולה, כאשר עדיין לא ברור מי תהיה המארחת. אם תעלה, ב-25/26 באוגוסט ייערך הסיבוב השני.

בעונה שעברה מכבי ת"א פתחה את הופעותיה בסיבוב השני, לא הייתה מדורגת והוגרלה מול יריבה חזקה. הפעם היא אמנם תיאלץ לשחק סיבוב מוקדמות נוסף, אך בעקבות הישגיה באירופה בחמש השנים האחרונות היא תהיה מדורגת גם בסיבוב הראשון וגם בשני. המשמעות: היא תוגרל מול יריבות נוחות יותר, לפחות עד הסיבוב השלישי.

לשם הדוגמה, כי עדיין לא נקבעו כל האלופות באירופה, מכבי ת"א תוכל להיות מוגרלת בסיבוב הראשון, בין השאר, מול אלופת לטביה ריגה, אלופת מלטה פלורינה או אלופת פינלנד קופס. אגב, גם סודובה, שהדיחה אותה במוקדמות הליגה האירופית בעונה שעברה, בין היריבות הפוטנציאליות, אך הדירוג שלה עדיין לא נקבע.

יש לציין כי בעבר ההגרלות לסיבובים המתקדמים נערכו לפני שהסתיימו הסיבובים המוקדמים, כך שקבוצה עם דירוג נחות שעברה קבוצה בכירה קיבלה את הדירוג שלה. לכן, אמנם מכבי ת"א לא צפויה להיות מדורגת בסיבוב השלישי (15/16 בספטמבר), אך מדובר במשחק אחד ואם היא תעבור יריבה עם דירוג גבוה יותר, היא צפויה לקחת את הנקודות שלה ואולי להיות מדורגת בפלייאוף (22/23 ו-29/30 בספטמבר)