שונה מאיביץ': הרושם הראשוני של דוניס

חייכן ועם יחס אישי. תחילת הדרך של היווני במכבי ת"א

תומר לוי
תומר לוי  26.08.20 - 13:59
תחילת כתבה

12 יום מהמינוי של גאורגיוס דוניס למכבי ת"א, ובקרית שלום מתחילים להתרגל למאמן היווני החדש, שהוא ההפך הגמור מוולדימיר איביץ'. חייכן יותר, מנהל יותר שיחות אישיות, ובכלל מתנהל אחרת.

כך למשל בחימום לפני משחקים. בעוד איביץ' היה מציץ לפעמים מפתח חדר ההלבשה או המדרגות, דוניס עולה למגרש בחימום ומסתכל מקרוב על איך השחקנים מתכוננים. המאמן הכין שיעורי בית והכיר את שחקני הסגל הצהוב עוד לפני שהגיע לישראל, מה שעזר לו בהתאקלמות.

במקביל, היווני משקיע המון מאמץ וחשיבה בצד הטקטי, כך הוא ערך היכרות מעמיקה לשחקני מכבי ת"א עם ריגה, וכעת גם עם סודובה. משיחות עם שחקני מכבי ת"א עולה כי דוניס מספר הרבה על החוויות מקריירת האימון שלו כן מהקריירה שלו כשחקן, ומנסה להקביל את מה שהוא עבר, למה שהם עוברים מבחינת הגישה למשחק.

השאלה הגדולה היא האם החיוכים והגישה הנוחה הם רק ההתחלה או שכך דוניס יתנהג לאורך כל התקופה. באירוע המשמעתי הראשון, אדוארדו גררו איחר להגעה, אך המאמן היווני בכל זאת החליט שהוא יטוס עם הקבוצה וגילה שוג של סלחנות.

בכל מקרה, מהתקופה הקצרה בקרית שלום אפשר להבין שהגיע לכאן מאמן מסוג אחר, פרופיל שונה לחלוטין מאיביץ', אבל אצל האלופה יכולים לקוות שהוא יצליח לסחוף את הקבוצה להצלחה בדיוק כמו קודמו בתפקיד.