דוניס: "מנסים להביא זרים, הם לא משתכנעים להגיע"

מאמן מכבי ת"א לקראת המפגש עם דינמו ברסט: "מכירים אותם, נבוא מוכנים ורציניים. מדובר בקבוצה איכותית, שהיתה מצוינת באלופות". שרן ייני: "ההגנה היא כל הקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.20 - 16:24
תחילת כתבה

רגע האמת של מכבי תל אביב הגיע: מחר תפגוש אלופת ישראל את דינמו ברסט, במסגרת הסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות בקרב גורלי - ניצחון במשחק הבודד, והיא תבטיח לעצמה חורף חם ושלב בתים אירופי (בין אם תעפיל דרך הפלייאוף לליגת האלופות, ובין אם תנשור לשלב הבתים של הליגה האירופית). אנריק סאבוריט ואבי ריקן עדיין נמצאים בספק לקראת המשחק מחר.

היום (שלישי) כינסה הקבוצה מסיבת עיתונאים, בה התייחסה למשחק החשוב. ליד המיקרופונים עמדו המאמן, יורגוס דוניס והקפטן שרן ייני. דוניס החמיא ליריבה, למרות מקומה היחסית נמוך בליגה: "ברסט אולי לא כ"כ טובה בליגה שלה, אבל נגד אסטנה וסראייבו היא נראתה מצוין. מצפה לנו משחק קשה, נגד קבוצה שנמצאת עמוק בתוך העונה. ניתחנו אותם כל השבוע ונבוא מוכנים".

דוניס לא יכול היה גם להתחמק מהכושר הלא טוב של הצהובים בליגה: האלופה פתחה בצורה מעט צולעת, עם נקודה אחת בלבד מתוך שש אפשריות. "פסיכולוגית אנחנו לא במצב הכי טוב", הודה דוניס, "אבל אנחנו צריכים להתרכז בכדורגל. תמיד צריך לחשוב על הצעד הבא, ויש לנו מטרה מאוד חשובה במשחק הבא. יש לי ביטחון מלא בשחקנים".

בנוסף, המאמן היווני התייחס גם לנסיונות לחזק את הקבוצה: "אני מאוד מרוצה מהשחקנים שיש לי, אבל ברור שניסינו לחזק את הקבוצה. ניסינו להביא מספר שחקנים זרים, אבל הם לא כל כך משתכנעים להגיע".

לצידו של דוניס, עמד גם הקפטן שרן ייני, שממקומו במרכז ההגנה התייחס ליכולת הפחות טובה שגילתה בשבת: "לפעמים ההגנה גם עושה טעויות, אבל משחק הגנה הוא תוצאה של כל הקבוצה, גם השערים - בסוף אנחנו קבוצה אחת. מנסים להשתפר כל הזמן. בעונה שעברה ספגנו הרבה גולים באירופה, ובליגה היתה לנו עונה מצוינת, העונה זה אולי הפוך. אין חוקים בכדורגל".

עד כמה הניסיון מדבר? "אנחנו מנוסים מאוד בשלבים האלה, כולנו היינו בסרטים כאלה או אחרים, הרבה שחקנים היו במקומות כאלה, הרבה שחקני נבחרות. אנחנו לא מתרגשים, אבל בהחלט לוקחים ברצינות את המשחק. בקבוצה כמו מכבי ת"א תמיד מצפים ממך לנצח, בכל משחק, בכל מפעל. למדנו לחיות עם זה. זה לא קל, אבל זה מוציא מאיתנו הרבה".

ומה לגבי ברסט? "ראינו אותה, זו קבוצה מאוד מהירה באגפים, גם בכנפיים וגם כמגנים, מכירים אותם ומצפים שנתמודד איתם בצורה טובה. בסוף", הוא אמר, "אלה המשחקים שאני אמור להיזכר בהם אחרי שאפרוש. אני אזכור גם את הדברים הלא טובים, אבל בעיקר ארצה להזיכר במשחקים כאלה".