זה מה יש: קארצב וברסקי תורגלו ב-11 לפני זלצבורג

לאור החיסורים הרבים בסגל בעקבות מגפת הקורונה, מכבי ת"א צפויה לעלות בהרכב לא שגרתי בפלייאוף ליגת האלופות. גם בלטקסה תורגל. דוניס: "זו הכנה מאוד לא אידיאלית"

תומר לוי
תומר לוי  21.09.20 - 22:30
תחילת כתבה

בסגל חסר במיוחד, ועם גב אל הקיר - מוצאת את עצמה מכבי תל אביב בפסגת העונה שלה: 180 דקות מהופעה שלישית בתולדותיה בשלב הבתים של ליגת האלופות. ביום שלישי, רד בול זלצבורג תגיע לבלומפילד למפגש הראשון מתוך שניים מול אלופת ישראל, במסגרת שלב הפלייאוף. מכבי תעלה למשחק ללא שבעה שחקנים - בהם אנריק סאבוריט, ניק בלקמן, יונתן כהן, דן גלזר ודור פרץ, שאובחנו כחיוביים לקורונה ולא יוכלו לקחת חלק בסגל.

בעקבות החיסורים הרבים בסגל, מכבי ת"א צפויה כמובן לפתוח בהרכב לא שגרתי. באימון המסכם תורגלו רוסלן ברסקי ועדן קארצב בקישור, לצידו של אייל גולסה שאמור לפתוח לראשונה העונה. מתן בלטקסה הוצב בחמישיית ההגנה לצידם של שרן ייני, איתן טיבי, בן ביטון ואופיר דוידזאדה. דן ביטון ואיתי שכטר תורגלו בחלק הקדמי.

עוד קודם לכן, כינסה מכבי תל אביב מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה יורגוס דוניס התייחס לבעיות - למשבר המקצועי, לבעיות הרפואיות - וכן, לשאלה: האם מכבי ת"א בכלל יכולה לעלות למשחק שכזה, במצב בו היא נמצאת?

"העדיפות העליונה היא שכולם יהיו בריאים", ציין דוניס בפתיחת מסיבת העיתונאים, "אני מקווה שכולם יחזרו לעבוד איתנו. אנחנו יודעים שזו לא ההכנה הכי טובה. היה בלאגן ביומיים-שלושה האחרונים. אנחנו יודעים את הכללים, אנחנו צריכים לפעול לפי הכללים. אנחנו צריכים להיות מוכנים להיאבק על המשחק. אני לא פה למצוא תירוצים. אלא דברים שקורים. יש לנו 16-18 שחקנים שמוכנים לשחק ואני מקווה שנוכל לעלות עם ההרכב החזק ביותר".

"השארנו מאחור את מה שקרה", המשיך דוניס, "זו היתה החלטה שלי לעשות אימון שחרור בלבד. היה חשוב שהשחקנים ירגעו בבית. הכנו את תכנית המשחק. כולם מוכנים להיאבק על כל כדור ולתת הכל כדי להשיג את התוצאה". דוניס אף סיפר כי הקורונה פגעה בו מבחינה אישית:"האבא של אשתי היה בבית החולים ארבעה חודשים בגלל הקורונה. אני צריך להיזהר בכל צעד. הווירוס נמצא בחיים שלנו כרגע. צריך לשמור על הכללים ולפעמים קשה להתחמק מזה. מבחינה אישית, אני מפחד".

הבלם איתן טיבי ניסה להביע את התחושות בתוך חדר ההלבשה הצהוב: "זה משהו שלא ציפינו לו, לא חשבנו שיהיה אפקט כזה גדול. נצטרך להתמודד עם זה ולעשות את המיטב. אנחנו עומדים מול מצב שלא כל אחד זוכה להיות בו. אנחנו צריכים לעשות את המיטב כדי לעבור את המשוכה הזו. אני מאמין שבסופו של דבר האמונה והביחד שלנו הכי חשובים ולעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים כדי לנצח".

עוד הוסיף טיבי: "בשנים שלי במכבי לא הגענו הרבה פעמים למעמד הזה, זה מעמד שלא קורה הרבה זמן וצריך להתפקס במטרה על מנת להגשים את החלום של כל בנאדם במערכת. יש 18-19 שחקנים, כולל ספסל, ואנחנו צריכים כל אחד, וגם את אלו שבבית, איתנו. אני לא חושב ששחקן כזה או אחר יביא ניצחון אלא ביחד יכול להביא ניצחון אנחנו המנוסים נעשה הכל לתת לשחקנים שיכנסו לנעליים של השחקנים האחרים".