"ארדואן הורה לשחקני בשקשהיר שלא לחזור"

גילויים חדשים מפרשת הגזענות. ניימאר ואמבפה הביעו תמיכה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.20 - 12:12
תחילת כתבה

אמש (שלישי) התרחש אחד הרגעים הכי יוצאי דופן שנראו בליגת האלופות ובכדורגל בכלל. הערה גזענית של השופט הרביעי לעברו של עוזר המאמן של בשקשהיר, פייר וובו, הובילה לפיצוץ של המשחק בין הטורקים לפ.ס.ז', ועולם הכדורגל כולו הזדהה עם ההחלטה של השחקנים לרדת מהדשא.

ב''לאקיפ'' הצרפתי כתבו בענק ש"נמאס", שגילויי הגזענות הגיעו מזמן לידי מיצוי ושכמובן אין מקום לדברים כאלו, בטח ובטח כשמדובר בלא אחר מאשר השופט הרביעי. היום בערב, כאשר הצרפתים יודעים כבר שהעפילו לשלב הבא, המשחק יחודש מהנקודה בה היא הפסיקה - בדקה ה-14. כמובן ללא השופט המעורב באירוע.

בתוך כך, בדיווח ברשת 'סקיי איטליה' נטען ששחקני בשקשהיר ניגשו לשחקני פ.ס.ז' ואמרו להם שנשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הורה להם שלא לחזור לכר הדשא.

גם כוכבי פאריס סן ז'רמן הביעו הזדהות, כאשר ניימאר צייץ מחשבון הטוויטר הרשמי שלו את המילים: "Black Lives Matter", כמוהו גם קיליאן אמבפה, שחד עוד יותר, כשכתב: "אימרו לא לגזענות. וובו אנחנו איתך".

בתוך כך, אופ''א הודיעה שבעקבות האירוע החמור היא תערוך חקירה מלאה למקרה הגזעני שהתרחש במגרש. בהודעה הרשמית של הארגון נמסר: "אופ''א מודעת לאירוע שהתרחש במהלך המשחק בין פ.ס.ז' לבשקשהיר והיא תבצע חקירה מלאה. לגזענות ואפלייה בכל צורה שהיא אין מקום בכדורגל".