הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרינפלד ישפוט את באיירן בשמינית הגמר

הישג היסטורי: ינהל את אלופת אירופה מול לאציו באולימפיקו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.02.21 - 09:50
הישג היסטורי לשופט הישראלי אוראל גרינפלד: היום (ראשון) הודיע גרינפלד כי ישפוט את משחק ליגת האלופות, בעוד יומיים (23.2) בין אלופת אירופה באיירן מינכן ולאציו באולימפיקו, שיהיה הראשון מבין שניים בשמינית גמר ליגת האלופות. גרינפלד כבר שפט את באיירן העונה, במשחק נגד זלצבורג בשלב הבתים.

זו פעם ראשונה ששופט ישראלי ינהל משחק בנוק אאוט, והוא יעשה זאת יחד עם צוות ישראלי שלם - שיכלול את עוזרי השופט רועי חסן ועידן ירקוני, השופט הרביעי יהיה גל לייבוביץ' ורועי ריינשרייבר יסייע לחואן מרטינז מונוארה ב-VAR.

באיגוד השופטים מקווים כי המשחק של באיירן מול לאציו לא יהיה האחרון של גרינפלד העונה. הוא צפוי לקבל עוד משחק אחד ברבע הגמר של ליגת האלופות או חצי גמר הליגה האירופית, כל עוד ירשים באולימפיקו. בישראל מקווים כי הדבר גם יקדם אותו כדי שישפוט ביורו 2020.

גרינפלד ניהל העונה שלושה משחקים אירופיים: שניים בשלב הבתים של ליגת האלופות, הראשון היה בין פרנצווארוש ליובנטוס, והשני (כאמור) בין באיירן לזלצבורג, שניהם בנובמבר. בדצמבר הוא ניהל גם את המשחק בין ריאל סוסיאדד ונאפולי במסגרת הליגה האירופית. במשחק האחרון, הוא גם שלף כרטיס צהוב שני ואדום לשחקנה של באיירן, מארק רוקה. הבווארים התגברו וניצחו במשחק 1:3.