הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לנצח את ריאל בגמר? זה באמת חלום גדול"

בלעדי: יחסיו עם הבן והרומן עם בארסה. אביו של גווארדיולה בראיון

ארבל עשת
ארבל עשת  04.05.21 - 13:20
תחילת כתבה

אחרי ה-1:2 במשחק הראשון בפאריס, מנצ'סטר סיטי נמצאת על סף העפלה לגמר ליגת האלופות - מעמד שבו לא ביקרה מעולם; למאמן שלה, פפ גווארדיולה, זכרונות חיוביים מאוד ממשחקי הגמר במפעל היוקרתי ביותר באירופה, אבל אלה הפכו דהויים משהו עם הזמן. גווארדיולה לא ציין הופעה בגמר מאז עונת 2020/11, אז הוביל את ברצלונה לזכיה שנייה בתוך שלוש שנים.

רגע לפני מה שעשוי להתברר כאחד מערבי השיא בקריירה המפוארת של פפ גווארדיולה, פגש כתבנו ארבל עשת את אביו של המאמן המוערך, ואלנטי גווארדיולה, שסיפר בראיון בלעדי על היחסים עם הבן, על החלום הגדול לקראת הגמר וכן על הרומן עם האקסית המיתולוגית מברצלונה. הכתבה המלאה תשודר במהלך הערב באולפן ליגת האלופות.

"משחק הגמר לדעתי יהיה קל יותר מאשר חצי הגמר", מפתיע גווארדיולה האב בהתייחסו למשחק הגומלין מול פאריס סן ז'רמן ומביט לעבר הקרב על התואר: "לנצח את ריאל מדריד בגמר? זה ממש חלום גדול. אם הם ישחקו נגד מדריד, יש תקווה לנצח ולזכות בתואר. כמה חשוב לפפ לזכות? בחייך... לזכות בליגת האלופות, אין טוב מזה בכדורגל".

ואלנטי מספר במהלך הראיון כי בנו מגיע לבקר אותו, ומתעקש: "אנחנו כמעט לא מדברים על כדורגל. מיהו המאמן הכי טוב? טוב, אני אבא שלו ואני לא רוצה... אני לא רוצה להשוויץ. גם קרויף היה טוב מאוד, אבל כל אחד והאופי שלו. אני כן יודע משהו אחר: פפ לא ישן לפני שיש משחק. הוא מנתח את הכל".

כשנשאל האב אם ידוע לו מה צופן העתיד של בנו, השיב בשלילה והתייחס לאפשרות שיחזור בשלב זה או אחר לברצלונה: "לדעתי זה לא יקרה. אין לי כל סמכות לומר את זה, אבל מה שהיה בינו לבין ברצלונה תם ונשלם. אני לא בטוח שהוא יוכל להמשיך בלי כדורגל, זה בדם שלו וקשה מאוד לעזוב".

ואלנטי גם חושף במהלך הפגישה כי אשתו, אמו של פפ, הלכה לעולמה בשנה האחרונה בגלל נגיף הקורונה. "יהיה יפה לזכות בליגת האלופות לזכר אמו", הוא אומר ומסכם: "אני לא יודע אם ישמח אותו לקשור את זה עם זכרה של אמו, אבל אין ספק שהוא נושא אותה בלבו. זה פוגע, במיוחד בדרך שהיא מתה, בגלל הנגיף. אבל אין מה לעשות, החיים נמשכים".