הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למה להתחכם? חיפה נראתה מבולבלת ומאולתרת

הטעות עם חזיזה וקורטוב של אופטימיות. טור של אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  08.07.21 - 10:10

מה קשור משחק עכשיו, תגידו לי? ועוד מוקדמות האלופות. אנחנו עוד עמוק ביוטיוב של משחק האליפות, נראה כאילו עבר בערך שבוע, יש עוד יורו ברקע ופתאום - נקראים שוב לדגל, משחק מול קייראט, אימת קזחסטאן, טייק 2, הפעם במפעל יוקרתי הרבה יותר.

אז החלודה של הפגרה החטופה הזו ניכרה על הקהל, שבא בסוג של מחצית הקלאץ', ועל הדשא - פי כמה וכמה. זה נראה כאילו העירו גם את השחקנים וגם את הקהל בשלוש בלילה ואמרו לכולם "יאללה קומו זריז ותתלבשו, יש משחק עכשיו". רק זה (אולי) יכול להסביר את כמות הכדורים שג'וש מסר לשחקני קייראט.

היו נסיבות מקלות ברורות מאוד: משחק ראשון בעונה, כושר של בערך חמישים אחוז, ואני עדין, ועוד מול קבוצה סופר אגרסיבית, שלא לומר מלוכלכת למדי, באמצע העונה שלה - פלוס שופט שמאמין שבעיטה בקרסול בלי כדור היא מהלך לגיטימי של כדורגל.  ועל כל אלו, צריך לומר את האמת - נראינו רע מאוד. קהים בהתקפה, מבולבלים בהגנה, אולי שלושים אחוז מהפוטנציאל הירוק התממש על הדשא אתמול.

עכשיו, השחקנים בהחלט לא נראו טוב, למעט עלי מוחמד הנהדר, חוזה רודריגס ואבו פאני, אבל קשה לומר שההכנה הטקטית ותכנית המשחק היו אידאליות. הפציעה של נטע בוודאי טרפה את הקלפים (מקווה שלא רצינית), שרי קבור בשמאל מבלי לראות את האור, דוניו כמה לכדור כלשהו קדימה, קו ההגנה נכנע ללא תנאי כמעט בכל פעם ללחץ של המגדלים עם החולצות הצהובות-שחורות, ואל תתחילו איתי בכלל עם מערך שלושת הבלמים.

למה להתחכם ברק, למהה?? למה לשים בספסל את חזיזה, ועוד מול מרכז הגנה כבד ופגיע מאוד לשחקנים מהירים? למה שוב לחזור למערך שלושת הבלמים הזה באמצע משחק, ועוד עם שני בלמים שלא עולים בהרכב הראשון. גם החילופים - בכמות ובזהות, יצרו בעיקר בלבול ובלגאן על הדשא, הכל נראה יותר מדי מבולבל ומאולתר. יש הרכב שעובד, והוא היה עובד מצויין גם נגד הקזחים, לא ברור למה צריך להסתבך ולהתבחבש ככה.

אוף, פשוט ביזבוז של משחק שיכול היה להיות הרבה יותר פשוט ולהיצלח בשלום. חבל, אבל מצד שני - לא נורא. קודם כל - צריך לומר, לא שיחקנו מול דייגים ולא מול סנדלרים. זו קבוצה עשירה וחזקה, וכל הדיבורים על תבוסה והצגה מלכתחילה היו מנותקים מהמציאות. אבל, בסופו של דבר - מכבי חיפה קבוצה יותר טובה, ולא במעט.

יש לנו שבוע להתאושש, להשיב נפשנו, לעלות עוד פאזה בכושר הגופני וכושר המשחק ולעבוד עוד על התיאום עם השחקנים החדשים, ולמרות שזה יהיה קשה הרבה יותר עכשיו - אנחנו צריכים לעבור אותם, ואני מאמין שכך נעשה. לא פתיחה אידאלית, זה ברור, אבל אם יש משהו שלמדנו משנה שעברה, זה שאולי אנחנו נופלים - אבל אנחנו גם יודעים לקום, ומהר.

חודש ירוק לכולם, ושנהיה בריאים.