"אין תירוצים": חיפה מוכנה לקייראט

בצל ההתלבטויות בנוגע למערך שיפתח, ברק בכר שידר לשחקנים ביטחון ודרש אגרסיביות. חזיזה, דוד ורודריגס צפויים לפתוח, דוניו לא. בקבוצה בטוחים: "תלויים בעצמנו". ההרכב המשוער בפנים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.07.21 - 08:45
תחילת כתבה

אחרי ה-1:1 במשחק הראשון ב"סמי עופר", מכבי חיפה תעלה הערב (רביעי) למשחק הגומלין נגד קייראט אלמטי במסגרת מוקדמות ליגת האלופות כשמטרה אחת לנגד עיניה: להשלים את העליה לסיבוב המוקדמות הבא.

על מנת להתכונן לאקלים ולאיצטדיון באלמטי, הירוקים קיימו שני אימונים לאחר שנחתו בקזחסטן ביום בראשון. בקבוצה שידרו בטחון: "אין תירוצים, נכון שעבורנו מדובר במשחק רשמי שני העונה בלבד וקייראט באמצע הליגה. בגלל ביטול שערי החוץ, אנחנו תלויים בעצמנו". במסיבת העיתונאים שהתקיימה אמש, בכר שידר ביטחון לשחקניו. מלבד ביטול שערי החוץ, הוא התייחס לחדר ההלבשה של הירוקים ולהון האנושי.

בצוות המקצועי הזהירו את השחקנים מהאגרסיביות של שחקני קייראט ובמכבי חיפה מבינים שיצטרכו לשפר את הנקודה הזו מהמשחק הראשון. בכר ומאמן השוערים, גיא ויזינגר, שמו דגש על הכדורים הנייחים בעקבות השער שספגו בשבוע שעבר.

ההתלבטות של בכר היא בעיקר בנוגע למערך, למרות שבשל היעדרותו של הקפטן הפצוע, נטע לביא, הנטייה היא לעלות עם שלושה בלמים. חוסה רודריגס, שהחליף את לביא והיה מצוין במשחק הראשון, יפתח במרכז השדה.

עלי מוחמד שסבל מפציעה קלה ולמרות שהוא כשיר להתמודדות, ככל הנראה יפתח על הספסל. סאן מנחם, שהיה מצוין בשבוע שעבר, עשוי לאבד את המקום ב-11 לטובת שון גולדברג במידה שבסופו של דבר יחליט לפתוח בכר עם שלושה בלמים. במקרה שכזה, גולדברג ישחק לשמאלם של בוגדן פלאניץ' ורמי גרשון.

בהתקפה, דולב חזיזה, שהיה בספק קל להתמודדות, יעלה בהרכב לאחר שבלט כשנכנס כמחליף במשחק הראשון. במידה שבכר יעלה עם שלושה בלמים, הוא צפוי להיות מתופקד כקיצוני שמאלי. מקומם של צ'ארון שרי ועומר אצילי ב-11 מובטח, כאשר האחרון היה זה שרשום על השער במשחק הראשון לאחר מבצע אישי מלהיב.

לאחר הופעה בינונית של גודסוואי דוניו, הוא צפוי לרדת לספסל ולאפשר לדין דוד לקבל את חולצת ההרכב. בדומה למשחק הקודם, גם הערב בכר צפוי להשתמש בחילופים העומדים לרשותו בשל השלב המוקדם של העונה, בן שהר ודוניו יקבלו דקות.

הרכב משוער: ג'וש כהן, רז מאיר, בוגדן פלאניץ', רמי גרשון, שון גולדברג (סאן מנחם), דולב חזיזה, חוסה רודריגס, מוחמד אבו פאני, צ'ארון שרי, עומר אצילי ודין דוד.