הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על כל הקופה: סכומי העתק מהעפלה לצ'מפיונס

כמה שווה נצחון בבתים ועליה לשמינית, ומה מחכה בקו הסיום? וגם: הפספוס של זהבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.08.21 - 00:10
תחילת כתבה

זהו, רשימת 32 הקבוצות שיאיישו את שלב הבתים של ליגת האלופות לעונת 2021/22 הושלמה. לשמחתנו הגדולה, גם לכדורגל הישראלי יהיה נציג שם, כאשר מנור סולומון ושחטאר דונייצק השלימו העפלה דרמטית לשלב הבתים של המפעל הגדול ביבשת.

אך מעבר ליוקרה המקצועית, להעפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות ישנן משמעויות כלכליות אדירות. בעקבות ההישג שלה, הבטיחה שחטאר הכנסה עצומה של 15 מיליון יורו רק על ההגעה למפעל היוקרתי באירופה.

זה לא נגמר כאן, על כל ניצחון בשלב הבתים ישלשלו קבוצות הצ'מפיונס 2.8 מיליון יורו, כשגם תוצאת תיקו תזכה אותן בסכום מכובד מאוד של 930 אלף יורו. אך הסכומים הגדולים באמת מתחילים בשלבי הנוקאאוט.

מכאן, העסק כבר הופך יוקרתי בהרבה. העפלה לשלב שמינית הגמר תגלגל לקופת המועדונים לא פחות מ-9.6 מיליון יורו כל אחת. עלייה לרבע הגמר שווה 10.6 מיליון, מקום בחצי הגמר יבטיח הכנסה של 12.5 מיליון יורו ומי שיהיו בין השתיים האחרונות של ליגת האלופות יכניסו לקופתן 15.5 מיליון יורו כל אחת. זכייה בליגת האלופות שווה 20.5 מיליון יורו וסיום במקום השני כ-15 מיליון יורו.

סכום הזכיות הכולל בצ'מפיונס עומד על, שימו לב - 2 מיליארד יורו. הסכם זכויות השידור של אופ"א מול גופי התקשורת השונים יכניס להתאחדות הכדורגל האירופית כ-300 מיליון יורו.

כעת, קל להבין את האכזבה הגדולה של ערן זהבי וחבריו ביום שלישי האחרון. במקום הכנסה של 20 מיליון יורו משלב הבתים, תסתפק פ.ס.וו איינדהובן "רק" ב-3.63 מיליון יורו על הנשירה לליגה האירופית. על כל ניצחון במפעל השני בחשיבותו יזכו הקבוצות המשתתפות ב-630 אלף יורו. על תיקו תקבל הקבוצה של זהבי 210 אלף יורו.

מקום ראשון בשלב הבתים של האירופית שווה 1.1 מיליון יורו, סגנות כ-550 אלף יורו. עלייה לפלייאוף תזכה את הקבוצות בחצי מיליון יורו, שמינית הגמר ב-1.2 מיליון, העפלה לרבע תשלשל סכום של 1.8 מיליון יורו. בשלבים האחרונים המספרים עולים מעט, אך עדין אינם מתקרבים לאלו של ליגת האלופות. הגעה לחצי הגמר משמעותה הכנסה של 2.8 מיליון יורו לקופות המועדונים, כשזכייה שווה 8.6 מיליון יורו. מי שתסיים שנייה תעשיר את קופתה ב-4.6 מיליון יורו.