הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסבירות הגבוהה ביותר: צ'לסי מול ריאל

מה לגבי פ.ס.ז' - יונייטד? ההסתברויות לקראת שמינית הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.21 - 21:56

שלב הבתים של ליגת האלופות ננעל הערב (חמישי) מעט באיחור עם משחק ההשלמה בין ויאריאל לאטאלנטה, שנדחה ב-24 שעות בעקבות כמויות שלג, והסתיים ב-2:3 מוחץ של הצוללת הצהובה בברגמו והבטיח את עלייתה מהמקום השני בבית.

בכך, ויאריאל השלימה את תמונת 16 העולות לשמינית הגמר בהגרלה שתערך ביום שני, ותחולק לשתי קבוצות דירוג. בדרג הראשון: מנצ'סטר סיטי, ליברפול, אייאקס, ריאל מדריד, באיירן מינכן, מנצ'סטר יונייטד, ליל ויובנטוס. בדרג השני: פ.ס.ז', אתלטיקו, ספורטינג, אינטר, בנפיקה, ויאריאל, זלצבורג, צ'לסי.

יש שלוש הגבלות להגרלה: קבוצות מאותו בית לא יכולות להפגש, כמו גם קבוצות מאותו קבוצת דירוג, וכן קבוצות מאותה מדינה. לפיכך יש מספר מפגשים אפשריים בעלי סיכוי גבוה יותר מאחרים.

המפגש בעל ההסתברות הגבוהה ביותר יהיה בין צ'לסי לריאל מדריד, עם 32.32%. יריבה נוספת שלקבוצתו של קרלו אנצ'לוטי יש סיכוי לפגוש היא פריז סן ז'רמן בסבירות של כמעט 20%. בנוסף לריאל מדריד, לאלופת אירופה המכהנת יש הסתברות של 21.38% לפגוש את מי שזכתה בתואר לפניה, באיירן מינכן, וסיכויים זהים לפגוש את אחת הקבוצות המלהיבות ביבשת - אייאקס.

מה לגבי מפגשים פיקנטיים אחרים: הסיכוי למפגש בין מסי ופ.ס.ז' לרונאלדו ומנצ'סטר יונייטד עומד על פחות מ-18%, כמו גם מפגש בין פ.ס.ז' לליברפול או מנצ'סטר סיטי. שחזור גמר 2020 בין באיירן לפ.ס.ז' מוליד רק 13%. הסבירות הנמוכה ביותר היא לקרב בין אייאקס לבנפיקה, אייאקס לזלצבורג ובאיירן לזלצבורג שעומד על פחות מ-12 אחוזים.

הסיכויים הגבוהים ביותר:
צ'לסי מול ריאל מדריד - 32.32%
צ'לסי מול ליל 24.93%
צ'לסי מול אייאקס - 21.38%
צ'לסי - באיירן 21.38%
ריאל מדריד מול פ.ס.ז' 19.39%