הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השחקנים פשוט שתקו": נאום הזעם של צ'אבי

התפוצץ במחצית, שמר על דיסטנס בסיום וסיפק הבטחה ללאפורטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.21 - 18:08

ברצלונה של העונה חוותה כמה וכמה רגעים לא נעימים, אבל אמש (חמישי) היה אולי רגע השפל הגדול ביותר שלה העונה. הקטאלונים התייצבו פנים מול פנים עם מציאות עגומה במיוחד, חטפו 3:0 מבאיירן מינכן והודחו בשלב הבתים של ליגת האלופות לראשונה מזה 21 שנה.

ביום שאחרי, בקטאלוניה מדווחים על מתיחות קשה בחדר ההלבשה של צ'אבי. ב"ספורט" נכתב שמאמן בארסה מאוכזב בעיקר מהתדמית של קבוצתו, והוא לא הצליח להסתיר את התסכול כשעמד מול שחקניו. עוד נכתב שצ'אבי לא היסס להרים את הטון מול חדר ההלבשה בהפסקה כדי להבהיר את חוסר שביעות רצונו. "חלקכם לא מבינים מה זה אומר לשחק בבארסה", הוא צעק.

הנאום של צ'אבי במחצית דיבר בעיקר על מסירות ומעורבות במשחק, נאום שכידוע לא צלח. בסיום המשחק, צ'אבי בחר בגישה קצת אחרת, פחות אימפולסיבית, וכמעט שלא פנה לשחקניו. "הפנים אמרו הכל", נכתב על המאמן. "הכעס שלו היה עצום, השחקנים פשוט שתקו, וזה נמשך אל תוך הלילה".

לתקשורת, צ'אבי בעיקר הודה: "לא היינו תחרותיים. אמרתי לשחקנים שזו התחלה חדשה, נקודת מפנה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות בליגה האירופית. אני אוהב את המועדון הזה. יש תחושה של חוסר אונים כרגע, אבל נעשה הכל כדי להחזיר את בארסה למקומות שהיא שייכת אליהם. אני כועס כי זו המציאות שלנו, זה מרתיח אותי. אני מרגיש אחראי. הליגה האירופית? אנחנו חייבים לזכות בה ולנצח בכל משחק".

לאחר מכן, בטיסה חזרה הביתה, צ'אבי וז'ואן לאפורטה שוחחו ארוכות על מצב הקבוצה. שניהם הסכימו, כך על פי הדיווחים, שבאיירן מינכן נמצאת 2-3 שלבים מעל וכעת עליהם להתרכז בבנייה מחדש כדי לחזור לצמרת. בשיחתם, צ'אבי הבטיח ללאפורטה שהוא ייתן את טיפת הדם האחרונה שלו כדי להחזיר את ברצלונה לצמרת - ולא בטווח הארוך. "בעוד שנה, נהיה ברמה של באיירן", הוא הבטיח.