הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גווארדיולה קוסם, אבל לסיטי אין את בנזמה

המשחק בין ריאל מדריד למנצ'סטר סיטי היה משחק שאי אפשר לתאר מבחינת רמת האיכות. ריאל הראתה שהיא קבוצה של עוגנים, כרים בנזמה הוכיח שוב את החוזק המנטלי שלו. פפ גווארדיולה וקווין דה בריינה, גאונים מקבילים, עומדים בפני מבחן קשה במיוחד: וינסנדט מנתח ערב היסטורי

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  27.04.22 - 09:06

חצי גמר ליגת האלופות אמש (שלישי) בין ריאל מדריד למנצ'סטר סיטי הביא עלינו לטובה שבעה שערים ו-22 גיבורים. משחק שאי אפשר לתאר מבחינת רמת האיכות של הכדורגל, משחק שבו מתוך 10 בעיטות למסגרת שבע נכנסו לרשת.

היו מספר רגעים בהם זה הרגיש כאילו הגענו לרגע שבו ריאל מדריד נשברת, אבל שוב - הבלאנקוס הראו ממה הם עשויים. זו קבוצה של עוגנים, שחקנים שישאירו אותה מעל המים גם במשחקים פחות טובים. וזה היה משחק פחות טוב. זאת לא הייתה תצוגת שיא של ריאל, אבל כמו הגומלין ברבע הגמר נגד צ'לסי, הם הצליחו להישאר בחיים בגלל שחקנים כמו טיבו קורטואה (במשחק לא גדול), לוקה מודריץ', טוני קרוס וכרים בנזמה - שנגמרו המילים שיוכלו לתאר את העונה שלו.

נישאר רגע עם בנזמה, ששוב היה עצום. החלוץ הצרפתי מפתיע את כולם, חוץ מאת עצמו. הוא ידע יותר טוב מכולם מה הוא שווה, מאז ומעולם. התקשורת רמסה אותו, שתתה לו את הדם, אמרה שהוא לא חלוץ ברמות של ריאל מדריד - אבל הוא הוכיח את עצמו שוב ושוב, בייחוד הפעם, כשבאופן סימבולי רשם צמד במשחקו ה-600 בקבוצה. אף זר לא עשה זאת בריאל, אבל בנזמה עשה זאת על אפם וחמתם של כל המבקרים שנכנסו בו במרוצת השנים.

בנזמה הראה ומראה שהוא יותר חזק מכולם, למרות כל מה שעבר מחוץ לכר הדשא. ולראייה, במצב של 4:2 הוא בא לבעוט פנדל, אחרי שהחמיץ שני פנדלים מול אוססונה בליגה תוך מספר דקות, וכבש בפננקה. זה משהו שרק אנשים גדולים וחזקים מנטלית יכולים לעשות, ובנזמה הוא אחד כזה.

למרות זאת, אם ריאל רוצה להשיג את הכרטיס לגמר היא תהיה חייבת להראות שיפור בהגנה. ומי שינסה להוביל זאת, הוא קאסמירו שהיה כל כך חסר לקרלו אנצ'לוטי בקישור אמש. מאמן ריאל מדריד ניסה להציב במקומו את טוני קרוס, אבל גדול ככל שיהיה, הוא לא קשר מספר 6. קאסמירו, לעומתו, אמור לנסות ולשבש את ההתקפות של סיטי ולהוריד משמעותית את כמות המצבים שלה. אם הוא יהיה טוב, יש לריאל סיכוי לקחת את הגומלין.

בלעדיו, מרכז ההגנה של ריאל לא מספיק טוב. נקודה. דוד אלאבה ואדר מיליטאו הם לא סרחיו ראמוס ורפאל וראן - וזה בלי להזכיר את שני השערים בהם היה אשם דני קרבחאל. ברגעי השיא של העונה, אין זמן לתקן - לכן ריאל דאגה להחתים את אנטוניו רודיגר. ריאל עוד יכולה לזכות באלופות, אין ספק, אבל ההגנה הנוכחית היא לו מניה בטוחה עבורה - וזה צריך להשתנות לקראת העונה הבאה.

אבל עם כל הכבוד לריאל, סיטי הייתה המנצחת הגדולה של הערב. והאמת, ספק אם נראה מכונה משומנת כמותה שוב, לפחות עד שפפ גווארדיולה ימצא את התחנה הבאה שלו. הוא אמנם לא זכה בליגת האלופות מאז בארסה הגדולה של 2011, אבל כשרואים את מנצ'סטר סיטי הזאת ושל השנים האחרונות רואים כדורגל מעולם אחר.

לראייה, ז'ואאו קנסלו, אולי הכדורגלן שפפ שדרג יותר מכל אחד אחר (ושחקן ששדרג את פפ), כשלמרות שלא היה בסגל בשל הרחקה - סגנון המשחק של סיטי לא השתנה. רוצים עוד דוגמא? אמריק לאפורט, בלם, הגיע להזדמנות אדירה בדקה ה-70. מצב שבו בלם מגיע לשער בטוח ברחבה במצב של יתרון מול ריאל מדריד, יכול לקרות רק אצל מאמן כמו פפ גווארדיולה.

ועדיין, וניתן היה לראות זאת על שפת הגוף של פפ בסיום המשחק, הוא הבין שמשחק כזה היה צריך להיות מוכרע. אסור היה לסיטי להגיע לגומלין כשהמשחק בחיים, בטח לאור מה שהציגו באתיחאד, והאתגר של פפ יהיה לסיים את העבודה כשהיסטורית הכישלונות במבחן התוצאה מרחפת מעל לראשו. 

בדומה אליו, יש שחקן גדול אחר ששולט בכדורגל העולמי, גאון בתחומו, אבל לא זכה באלופות: קווין דה בריינה שמו. דה בריינה היה אדיר, הוא שלט בנעשה במגרש. כמו פפ, כל זה לא יהיה שווה כלום אם לא יביא סוף סוף את התואר לסיטי. והפעם, גם פציעה טורדנית ברגע האמת לא תשמש כתירוץ. עם זאת, הדרך שלו, כמו הדרך של פפ, כל כך קסומה - שקשה לבוא בטענות.

קשה לדעת איך יסתיים מופע חצי הגמר, אבל על דבר אחד אין ויכוח - לסיטי אין שחקן התקפה ברמה של כרים בנזמה, למרות האיכויות של דה בריינה, וגם ההגנה לא הייתה בשיאה אמש. לכן, ההימור שלי הוא שבנזמה ייקח את ריאל מדריד לגמר.