הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סלאח? זאת יכולה להיות גם הנקמה של ריאל"

לקראת הגמר, אנצ'לוטי נזכר ב-1981: "זה גמר חמישי לשחקנים, אתייעץ איתם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.22 - 12:57

בשבת הקרובה (22:00, שידור ישיר ב-5SPORT), ריאל מדריד תעלה לגמר ליגת האלופות בפריז, במטרה לנצח את ליברפול ולהשלים זכייה מספר 14 בתולדות המועדון. מאמן הקבוצה, קרלו אנצ'לוטי, דיבר לקראת הגמר השני שלו בקבוצה הספרדית: "כל הסגל במצב טוב, עם מוטיבציה גבוהה. זה המשחק הגדול בעולם וגמר חמישי בשמונה שנים למועדון. כולם גאים במועדון הזה ורוצים להנות ולהתכונן היטב. ככל שמתקרבים למשחק יש יותר דאגה, אבל זה טבעי".

באופן טבעי, האיטלקי בן ה-62 נשאל כמובן על סאגת קיליאן אמבפה, אך השיב בדרכו: "ברור לנו מאוד על מה אנחנו צריכים לחשוב. יש לנו כבוד להחלטות שמתקבלות ולכל המועדונים, אבל מה שאנחנו צריכים לחשוב עליו זה להתכונן טוב לגמר. אני אף פעם לא מדבר על שחקנים שלא שייכים לריאל מדריד, ואף פעם לא אעשה את זה".

על האווירה בחדר ההלבשה אמר: "השחקנים בסדר, הרבה מהם יעלו לגמר החמישי שלהם. אני אלך לחדר ההלבשה ואשאל אותם איך לשחק. יש פה שחקנים שלא ראיתי מ-2014, ומאז הם הספיקו לזכות עוד שלוש פעמים בליגת האלופות, אבל שום דבר לא השתנה בגישה ובמקצועיות שלהם. הם מעולם לא הרימו ידיים, גם כשכולם חשבו שירימו. אפשר לחשוב שזה מזל, אבל בזה טמון הקסם של הברנבאו. בשום שלב לא חשבתי שנודח, הכי מסובך היה נגד צ'לסי בגלל היתרון במשחק הראשון לקראת הגומלין, היה יותר מסובך להתכונן".

זה הגמר השני של המאמן האיטלקי בריאל מדריד, אחרי שב-2014 הוליך את הבלאנקוס לזכייה ב"דסימה" - גביע אירופה עשירי בתולדות המועדון. כשנשאל על ההבדל אמר: "היה הרבה יותר לחץ, זאת הייתה אובססיה אז. עכשיו הרבה יותר רגוע ויש מוטיבציה".

שתי הקבוצות נפגשו גם בגמר 2018, אז ריאל מדריד ניצחה 1:3, ומוחמד סלאח אמר שהוא ירצה לנקום: "זאת יכולה להיות מוטיבציה, אבל בגמר האחרון שבו ריאל מדריד הפסידה, זה היה בפריז נגד ליברפול, אז זאת יכול להיות גם הנקמה שלנו".

על ההיסטוריה האישית שלו מול האדומים אמר: "נפגשתי איתה הרבה פעמים, הייתה טרגדה להפסיד לה עם רומא ב-1984 ועם מילאן ב-2005. הנקמה, כמו שלסלאח קורא לזה, הגיעה ב-2007. אני מכבד אותו מאוד. לראות את הדחיפה של הקהל בסנטיאגו ברנבאו או באנפילד זה מהחוויות הטובות בקריירה שלי. אני אוהב לראות את ההיסטוריה שלהם, עם פייזלי, הם זכו שש פעמים בליגת האלופות וזה רק אחת פחות ממילאן. החברים שלי שם אומרים: 'אל תיתן לליברפול להגיע לשבע'".

ליברפול מגיעה אחרי שסיימה השבוע מאבק אליפות צמוד, בעוד לבלאנקוס היו שלושה שבועות להתכונן, אך אנצ'לוטי לא חושב שיהיה הבדל מבחינה פיזית: "לא חושב שזה מכריע, ליברפול אחת הטובות בעולם מהבחינה הזאת. יש כאלה שיחשבו שליברפול עדיפה, יש כאלה שיגידו שאנחנו, אבל זה לא משנה. יהיה גמר מאוד צמוד ושוויוני".