הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כותש הגרמנים: היתרון המפתיע של קרלו אנצ'לוטי

מאמן ריאל מדריד גובר על יורגן קלופ בכמה פרמטרים. וגם: ההישג של קרוס וטרנט. המספרים לקראת גמר ליגת האלופות בין הבלאנקוס לליברפול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.22 - 20:32

גמר ליגת האלופות. אין אירוע גדול יותר בכדורגל העולמי, לפחות בכל הנוגע לקבוצות. ובאופן טבעי, כשליברפול וריאל מדריד מתחרות על התואר היוקרתי ביותר באירופה, יש לא מעט נתונים פיקנטיים ומעניינים במיוחד.

ראשית, ריאל מדריד היא הקבוצה המעוטרת ביותר בכל הנוגע לזכיות בליגת האלופות. במידה ותנצח, יהיה זה התואר ה-14 שלה בהיסטוריה, ובכך תהיה עם מאזן כפול ממילאן (7) שאחריה.

בצד השני, ליברפול היא הקבוצה האנגלית המעוטרת ביותר בכל הנוגע לזכיות בליגת האלופות. ל"מייטי רדס" 6 זכיות בליגת האלופות, כשהערב הם יקוו להפוך את זה ל-7. במאזן בין האנגליות, אחרי הקבוצה ממרסיסייד נמצאת מנצ'סטר יונייטד עם 4 זכיות.

בכל הנוגע לסגנויות, אז המאזן של ריאל מדריד הוא סופר מרשים. מתוך 16 הופעות בגמר ליגת האלופות, סיימו הבלאנקוס רק 3 פעמים ללא הגביע, כשהפעם האחרונה היתה אי שם ב-1981. ומי היתה זו שלקחה לה את התואר באותו גמר, ודווקא בפריז? ליברפול כמובן. אגב, ל"רדס" גם כן 3 סגנויות, אך מתוך 9 הופעות בגמר.

בעניין אחר. טוני קרוס יערוך הערב את הופעתו ה-5 בגמר ליגת האלופות, כשרק כריסטיאנו רונאלדו ופאולו מלדיני (6) עשו זאת יותר פעמים.

מוחמד סלאח כבש 33 שערי ליגת אלופות תחת יורגן קלופ, כשרק שלושה שחקנים מצאו את הרשת יותר פעמים תחת אותו המאמן. מדובר בליאו מסי (43 תחת פפ גווארדיולה), רוד ואן ניסטלרוי (35 תחת אלכס פרגוסון) ותיירי הנרי (35 תחת ארסן ונגר).

אם מסתכלים על ההיסטוריה של קרלו אנצ'לוטי, נראה כי יש לו סיבה לאופטימיות הערב. זאת אחרי שהוא ניצח בכל אחד מ-5 המפגשים שלו בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות מול מאמנים גרמנים.

יורגן קלופ ינהל הערב את גמר ליגת האלופות ה-4 בקריירה שלו, כשרק מאמן אחד עשה זאת יותר ממנו - קרלו אנצ'לוטי, שעשה זאת 5 פעמים.

עוד בענייני קלופ. המנג'ר הגרמני של ליברפול יפגוש את ריאל מדריד בפעם ה-10 בקריירה שלו בליגת האלופות, כשרק אוטמר היצפלד (12) עשה זאת יותר פעמים.

בגיל 23 ו-233 ימים, טרנט אלכסנדר ארנולד יהפוך לשחקן הצעיר בהיסטוריה שפותח שלוש פעמים בגמר ליגת האלופות.

לואיס דיאס הוא הקולומביאני הראשון בהיסטוריה שפותח בגמר ליגת האלופות.

איברהימה קונאטה הוא הצרפתי הראשון שפותח בהרכב ליברפול בגמר ליגת האלופות מאז ג'יבריל סיסה ב-2005.