הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פארסת ענק: הגמר נפתח באיחור של 36 דקות

צפו באוהדים מסתננים למגרש. פארסה בגמר ליגת האלופות בין ליברפול לריאל מדריד שהתעכב למשך דקות ארוכות, אוהדים ועיתונאים הותקפו בגז מדמיע. אוהדים רבים במשך שעות מחוץ לאצטדיון ומנסים להכנס, ההתמודדות יצאה לדרך באיחור של 36 דקות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.22 - 21:48

גמר ליגת האלופות הוא משחק הכדורגל הגדול ביותר של השנה, אך מספר דיווחים שונים של אוהדי ליברפול בסטאד דה פראנס מדווחים על מחזות לא פשוטים בכניסה לאצטדיון. אוהדים רבים נמצאים קילומטרים מהאצטדיון, דקות לפני שריקת הפתיחה, כולל תורי ענק דחוסים במיוחד. לכן המשחק נדחה ב-36 דקות, ויצא לדרך ב-22:36 ולא ב-22:00.

כ-50 אלף אוהדים הגיעו לעיר לאצטדיון, כאשר יש 19,618 כרטיסים לכל אחת מהקבוצות. כרטיסים נוספים חולקו ל"משפחת אופ"א" ולנותני החסות השונים. "סיוט, תורים בלתי נסבלים לתור הראשון. האוהדים פשוט לא יכנסו. חייבים לסדר את זה, הצד של ליברפול יהיה ריק כי כולם בחוץ", כתבו האוהדים ברשתות החברתיות.

חלק גדול מהאוהדים, כאמור, לא היו יכולים להכנס למשחק עם שריקת הפתיחה ביציעי ליברפול. לכן המשחק נדחה ברבע שעה. נרשמו מספר תקריות הזויות במיוחד במקרה של כל משחק, ובפרט של משחק הכדורגל הגדול ביותר שיש לעולם הכדורגל להציע. אוהדים נצפו קופצים מעל הגדרות.

צפו באוהדי ליברפול מנסים לטפס:

לפני המשחק קני דלגליש, גדול שחקני ליברפול בכל הזמנים, הניח זר כמחווה לאסון הייזל בו נהרגו אוהדים במשחק גמר האליפות בין הרדס ליובנטוס. 39 בני אדם נהרגו באסון ב-1985.

אוהדים רבים נמצאים באצטדיון ולא ברור מתי המשחק ייפתח. אוהדים רבים הגיעו לפריז בלי כרטיס, חלקם אף לא עשו זאת בטיסות. אווירה סוערת מעיבה על המשחק הגדול ביותר שיש לעולם הכדורגל להציע.

אחיו של ג'ואל מאטיפ, בלמה של ליברפול, נאלץ להמלט מהאצטדיון בעקבות תורי הענק יחד עם אשתו ההרה. הם ניסו להכנס לאצטדיון ללא הצלחה, משטרת צרפת משתמשת בגז מדמיע בניסיון להרחיק חלק מהאוהדים. המשחק, נזכיר, היה אמור להתקיים בסנט פטרסבורג אך הועבר לפריז לאחר שפרצה מלחמת רוסיה-אוקראינה.

מרווין מאטיפ אמר: "הארגון מסביב לאיצטדיון לא ראוי לגמר ליגת האלופות! משתמשים בגז מדמיע באזורים עם ילדים ואוהדים שלא מעורבים, זה מסוכן".

אוהדים עומדים בתור במשך יותר משעתיים, לפי כתבים באזור, ועיתונאים, אוהדים וצלמים הותקפו בגז מדמיע. המשחק יתקיים ב-22:36 לפי אופ"א, כאשר הטקס באצטדיון יתקיים כרגיל.