הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הרגיש כמו הפס"ד": צפו בעדות הקשה מהגמר

אופק כהן, שנכח בפריז, סיפר ב'אולפן לילה': "הייתה חוויה נוראית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.05.22 - 21:20

האירועים הקשים והמשונים אמש (שבת) בגמר ליגת האלופות הותירו המוני אוהדים המומים ופגועים. כזכור, כאוס ענק התרחש בפריז, לאחריו נותרו טענות רבות על תקיפת אוהדים, שודים ואווירה כוללת של זירת קרב בלב בירת צרפת ובסמוך לפארק דה פראנס, בו התקיים הגמר היוקרתי. אחד מאותם אוהדים שנכחו שם הוא אופק כהן, ש'באולפן לילה' סיפר על שקרה.

"זו חוויה לא פשוטה בכלל", סיפר, "הגענו לתחנת הרכבת של האיצטדיון בערך ב-18:15, ומשם הוליכו אותנו המשטרה בכל מיני דרכים מוזרות. ניסינו להגיע לאיצטדיון, עמדנו ממש דחוקים. שם זה עדיין היה נראה כמו עומס סטנדרטי, אבל מה שהפתיע זה שאח"כ כשניסינו להיכנס התורים פשוט לא התקדמו. עמדו שם אלפי אוהדים שלא הצליחו להיכנס.

הייתה בעיה גדולה בארגון של המשטרה הצרפתית, היא לא הייתה ערוכה לכמות כזאת של אנשים, וגם הגיעו המון כנופיות של פרחחים מקומיים. זה הרגיש כמו להיות שותף בהפס"ד. עמדתי בתור עם כמה מאות טובות של אוהדי ליברפול. אנשים פשוטים, משפחות, ילדים קטנים. עמדתי שלוש שעות, חיכיתי להתקדם. בכניסה היו עשרות אם לא מאות פרחחים מקומיים שמנסים להיכנס בכח לאיצטדיון וללכת מכות.

בשלב שבו השוטרים בשער או נציגי אופ"א לא הצליחו להתמודד עם האלימות של האנשים שניסו להיכנס בכח, אז הם ריססו גז מדמיע. זה התחיל מפעמים בודדות והמשיך בזה שעל כל שטות רוסס גז מדמיע. אתה לא יכול לנשום, לא יכול לראות, ילדים קטנים בוכים - זו חוויה נוראית. אני חושב שבמצטבר חטפתי איזה 10 פעמים גז מדמיע.

שילמנו המון כסף, הגיעו שמועות שהמשחק נדחה, נכנסתי ליציע בדקה ה-25, זה היה מתסכל נורא. בדרך לא דרך הצלחתי שמישהו יסרוק לי את הכרטיס וממש דחפו אותי לתוך האיצטדיון. עד המחצית לא הצלחתי ממש להיכנס למשחק".