הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הונאה ברמה תעשייתית". חזית ליברפול-צרפת

הרדס דורשים התנצלות ממשלתית, בצד השני מפנים אצבע מאשימה דווקא לקלופ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.22 - 09:05

חזית "ליברפול - צרפת" מקבלת תפנית נוספת. אמש (שני) פורסם באנגליה כי סגנית אלופת אירופה דורשת התנצלות מכיוונה של ממשלת צרפת על ההאשמות הכוזבות כלפי מאמנה יורגן קלופ ועל מידע לא מדויק שנמסר מצידה אחרי הכאוס בגמר ליגת האלופות.

כזכור, פתיחת המשחק המכריע בצ'מפיונס בין הקבוצה האנגלית לריאל מדריד נדחתה ב-36 דקות עקב תורי ענק בכניסה, כשמקביל אלפי אוהדים מנסים להיכנס לסטאד דה פראנס ללא כרטיס או עם אחד מזויף.

לאחר מכן, שר הפנים הצרפתי הפנה ביקורת כלפי יורגן קלופ על כך שהיה לו חלק ביצירת הבלאגן בפריז, זאת עקב משפט שאמר לפני ההתמודדות: "פריז היא גדולה מספיק כדי להגיע אליה ולהנות גם ללא כרטיס למשחק".

"אני מזכיר שלפני מספר ימים מנג'ר ליברפול קרא לאוהדים לבוא לצרפת גם ללא כרטיסים", אמר ג'ראלד דרמאנין, שר הפנים צרפתי. "מצאנו עצמנו עם עשרות אלפי אוהדים בריטים, שחלקם כיבדו את החוקים ורכשו כרטיסים. אבל היה חלק קטן ופעיל יותר שהתנגח עם אנשי האבטחה שלנו", הוסיף.

כעת, בליברפול דורשים התנצלות מהממשלה הצרפתית על אמירותיו של שר הפנים, כשבנוסף זועמים על שלל פיסות מידע בלתי מבוססות שפורסמו על ידה. "אנחנו דואגים מאוד מהמידע הלא נכון שמתפרסם", סיפר מנכ"ל המועדון בילי הוגן. "איך אפשר לדעת בשלב זה את כל המידע הזה לפני שנערכה חקירה פרטית בנושא? היו ציטוטים על אנשים עם כרטיסים מזויפים. אבל, שוב, איך אפשר לדעת את העובדות מבלי שהיתה חקירה?", הוסיף.

נראה כי הסאגה הזו רחוקה מלהסתיים, וכמה חבל שהמשחק הגדול ביותר בכדורגל האירופי הוכתם באירוע כל כך מיותר שאירע לפני פתיחתו. בינתיים, בצרפת כינו את מה שעשו אוהדי ליברפול כ"הונאה בסדר גודל תעשייתי".