הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"האוהדים שלנו יושבים בממ"ד וחוטפים. זכות לשחק עבורם"

בצל המצב הביטחוני, הפועל ב"ש ובוזגלו ישחקו מחר בספליט, במה שיהיה משחקה האירופי הראשון של הקבוצה אחרי עשור. הקשר: "המצב לא פשוט, אך הוא גם נותן הרבה כוח". על הציפיות: "מי שלא יכול להתמודד עם זה, שלא ישחק"

רועי זריהן  16.07.14 - 16:11

אחרי שנים ארוכות של אכזבות וכשלונות, הפועל באר שבע סוף סוף חזרה לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי בעונה שעברה, כאשר סיימה כסגנית האלופה. עובדה זו סידרה למועדון מבירת הנגב כרטיס למפעל אירופי אחרי יותר מעשור, ומחר (חמישי, 21:30) תפתח החבורה של אלישע לוי את המסע לשלב הבתים בליגה האירופית.

בצל המצב הבטחוני בישראל, הפועל ב"ש תפגוש את RNK ספליט בקרואטיה ותנסה להשיג תוצאה טובה לקראת הגומלין, שככל הנראה לא ייערך בארץ. רגע לפני המפגש החשוב, מאור בוזגלו, אחד האחראים העיקריים להצלחה של האדומים, העניק ראיון מיוחד לאתר ערוץ הספורט.

איך המצב הביטחוני משפיע על ההכנות שלכם לקראת המשחק?
"אין ספק שהמצב בארץ די מטריד, המשפחות שלנו שם, החברים וכל מי שקרוב אלינו. אבל בגלל זה הגענו מוקדם יחסית לקוראטיה, כדי להתכונן בצורה טובה וגם להתחבר לשחקנים הזרים שלא חזרו איתנו לארץ ממחנה האימון".

אפשר להתרכז בכדורגל בימים שכאלה?
"אותי לימדו שברגע שעולים על הדשא שוכחים ומתנתקים מהכל. אנחנו שחקנים מקצוענים, ואם אנחנו רוצים להצליח לשחק טוב, אז אנחנו חייבים להתנתק ולהתרכז בהצלחת הקבוצה".

יכול להיות שהמצב דווקא מדרבן יותר, בכל מה שנוגע לייצוג המדינה והעיר באר שבע?
קודם כל, זו זכות לייצג את המדינה. הדבר שאנחנו הכי רוצים זה לשמח את האוהדים שלנו ואת הדרום וזה נותן הרבה כוח. וזה מעבר לרק לשמח, אנחנו יודעים שאזור שלם, עיר שלמה, עומדת מאחורינו. המשפחות שלנו, והאוהדים שאנחנו מכירים אישית יושבים בממ"ד וחוטפים. זו זכות גדולה לשחק עבורם".

הפועל ב"ש חוזרת לאירופה אחרי כל כך הרבה זמן, אתם חשים בהתרגשות?
"המועדון לא היה באירופה המון זמן ובשביל האנשים, הקהל והשחקנים זה רגע מיוחד ויש התרגשות גדולה לקראת המשחק הראשון".

לקראת המשחק מול ספליט אמר הקשר: "הצוות מכין אותנו בצורה הכי טובה. אנחנו יודעים שזו קבוצה טובה ושיש לה איכויות. אנחנו מצפים למשחק קשה. אני לא אוהב לדבר על סיכויים כי הכדורגל הצטמצם בכל העולם. אנחנו מתכוננים למשחק קשה נגד קבוצה אירופית טיפוסית שיש לה שחקנים טובים מאד. תמיד השאיפה היא לנצח. אבל במשחקים באירופה יש שני משחקים, כך שנעשה הכל להעביר את ההכרעה לישראל ונקווה שזה יהיה מול הקהל שלנו".

מה המטרות של הפועל ב"ש העונה?
"כדורגל זה מקום לשחקנים טובים וכל שחקן טוב שהגיע ויגיע ישדרג אותנו להיות טובים וחזקים יותר. מועומדת לזכיה וציפיות זה טוב לעניין בתקשורת. בתוכנו, המטרה הראשית שעומדת לנגד עיניינו היא להיות קבוצה מובילה בכדורגל הישראלי. אם עד לא מזמן היו מדברים רק על 4 קבוצות גדולות שיש בכדורגל הישראלי, אז בהחלט שהיום שהמקום של ב"ש בקטגוריה הזאת. המבחן שלנו זה המשכיות".

אתה באופן אישי מגיע אחרי עונה נהדרת, חתמת גם על חוזה חדש ומשודרג. אתה מרגיש שיש עליך יותר לחץ?
"עצם זה שחתמתי על חוזה במועדון לטווח ארוך מעיד על שטוב לי, ובדרך כלל שאתה נהנה ממה שאתה עושה אתה יכול להפיק מעצמך יותר. מי שלא יכול להתמודד עם לחץ ולא רוצה להתמודד עם לחץ, אז שלא ישחק כדורגל מקצועני. לחץ וציפיות זה חלק בלתי נפרד מהמשחק".

ומה המטרות האישיות של מאור בוזגלו?
"רבים יגידו לך שזכיה בתארים היא המטרה. אצלי זו שאיפה. המטרות שלי הן להמשיך להיות שמח וליהנות ממה שאני עושה. תארים קבוצתיים ואישיים יגיעו ברגע שנעשה את כל הדברים נכון".