אם תעבור את ספליט, ב"ש תפגוש את אודסה

אלישע לוי ושחקניו נמנעו ממפגש עם ליון או מיינץ, אך עדיין יצטרכו לחזור מפיגור 2:1 מול הקרואטים. גורדנה: "שער החוץ חשוב"

רועי זריהן  18.07.14 - 14:23
תחילת כתבה

הפועל באר שבע, בהופעה אירופית ראשונה אחרי יותר מעשור, היתה קרובה להשיג מקדמה רצינית לקראת הגומלין בקפריסין בשבוע הבא, אך הפסידה לבסוף 2:1 בספליט. את האכזבה על פניהם של אנשי המועדון אפשר היה לראות בבירור, אבל גם להם ברור שהכל עדיין פתוח, שכן 0:1 קטן יספיק בשביל להשיג את הכרטיס לסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית. אם ב"ש תעבור את ספליט היא תתמודד מול צ'רנומורץ אודסה האוקראינית.

בחזרה למשחק מול ספליט. אם את שער השיוויון של הקרואטים, שהגיע אחרי הרמה מצוינת לרחבה, קשה היה למנוע, הרי שהשער השני כבר היה מתסכל במיוחד, זאת לאחר יציאה רעה מאוד מהשער שהסתיימה בעבירה של אוסטין אג'ידה. במועדון, עם זאת, לא מתכוונים להאשים את השוער. "לא הייתה עבירה, זאת היתה החלטה לא טובה של השופט. בכל מקרה, אנחנו לא מחפשים אשמים ובטח שלא נאשים את אוסטין שהיה מצוין", הגיבו גורמים בב"ש.

אג'ידה, כמו גם וויליאם סוארס, טומיסלב פאיוביץ' ודניאל אסקלינג, חזר הבוקר עם הפועל ב"ש לישראל - עובדה אשר שימחה מאוד את אנשי המועדון. כזכור, שחקניה הזרים של סגנית האלופה לא חזרו לארץ ממחנה האימון בפולין, זאת בשל המצב הביטחוני.

"היינו יכולים לכבוש שער נוסף במחצית הראשונה הטובה שלנו, אבל עצם זה שיש לנו שער חוץ מעביר את ההכרעה לגומלין. אני רוצה להודות לאוהדים שלנו שהגיעו לכאן וגם לאלו שעודדו מהבית. נעשה הכל כדי להחזיר להם אהבה", אמר הקפטן אליניב ברדה. רועי גורדנה, עבורו זו היתה הופעת בכורה, הוסיף: "המחצית הראשונה שלנו היתה טובה, אבל במחצית השנייה שיחקנו פחות טוב וספגנו. שער החוץ שלנו חשוב, ומעביר את ההכרעה למעשה לגומלין".

אודסה מחכה בסיבוב הבא

עוד לפני הגומלין, שיתקיים כאמור בקפריסין בשל המצב בארץ, הפועל באר שבע גילתה שתפגוש את צ'רנומורץ אודסה האוקראינית בסיבוב המוקדמות השלישי במידה שתצליח להשיג מהפך מול היריבה הקרואטית. אלישע לוי ושחקניו יכולים להרגיש הקלה שכן הם היו יכולים לקבל יריבות חזקות יותר דוגמת ליון ומיינץ.

אודסה סיימה במקום החמישי בליגה האוקראינית בעונה שעברה ובשלב זה של העונה מתבססת בעיקר על סגל מקומי. הסקורר מהעונה שעברה, אלכסיי אנטונוב, עבר בקיץ האחרון לאקטובה הקזחית. את אודסה מאמן רומן גריגורצ'וק, שהגיע למועדון בשנת 2010. בין השחקנים הבולטים אפשר למצוא את אולכסיי גאיי, ששיחק מספר שנים בשחטאר ואת טורניקה אוקריאשווילי הגיאורגי. הקפטן הוא השוער דימיטרו בזוטוסני.