נסיון אחרון: מפגן תמיכה יערך מול ביתו של ורמוט

אוהדי הפועל בעוד מאמץ להשאיר את הקשר. גורמים מנסים לגייס כסף כדי לממן זאת. דני עמוס הושעה לאחר העימות עם מאמן השוערים, ואייל ברקוביץ' ביקש לפתוח במו"מ עם אריאל הרוש

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.07.14 - 14:18
תחילת כתבה

בבוקר שאחרי ההדחה מאירופה, בהפועל תל אביב מנסים לאחות את השברים. אחת הסוגיות שעל הפרק היא סוגיית השוער, אחרי שדני עמוס ישב על הספסל כתוצאה מעימות בינו לבין מאמן השוערים יום טוב טליאס. הבוקר (שישי) נודע לאתר ערוץ הספורט שהשוער הושעה על ידי המועדון ויחזור לישראל כבר היום בעוד ששאר הסגל ישוב רק בסופ"ש. לא מן הנמנע שעמוס יבקש לעזוב, כאשר עוד לפני כן הוא עשוי לעמוד לוועדת משמעת פנימית.

בינתיים האדומים כבר מכינים חלופה: אריאל הרוש. הפועל פנתה לבית"ר ירושלים במטרה לפתוח במו"מ בנוגע לשוער הנבחרת, שמצבו סבוך. "אם הפועל תצליח להסתדר עם השוער, אז נשב איתם על משא ומתן על שחרורו", אמרו בבית"ר. השוער לא בתכניות המקצועיות ואף מתאמן לבד במסגרת שונה מהקבוצה.

הרוש עצמו וסוכנו לא קיבלו מסרים מצד הפועל תל אביב. ביום שני תתקיים הבוררות בעניין השוער אצל הבורר יצחק אלוביץ', במסגרתה הוא מבקש שחרור מיידי בעקבות התנהלות הקבוצה מולו וטוען להפרת הסכם מצד בית"ר ולחובות כספיים אליו.

עורכי דינו של הרוש הביעו פליאה נוכח העובדה שהפועל ביקשה את השוער לאור המצב הכספי שלה ואמרו: "אריאל הרוש בכלל לא רוצה לעבור להפועל ת"א. לא היתה פניה ואנחנו לא מאמינים שתהיה כזו. אם הם לא מצליחים להשאיר את דמארי ורוצים למכור את ורמוט, אז איך פתאום יש להם כסף לאריאל?"

ההדחה מאירופה בסיבוב השני במוקדמות הליגה האירופית היתה צפויה מבחינת הפועל ת"א, ועל כן אף אחד במועדון לא לקח קשה מדי את המאורע. גם כ-50 האוהדים האדומים שהגיעו ללרנקה לא התרגשו ממשחק הגומלין מול אסטנה, והעבירו מסר לשחקנים: "רק תנצחו את הדרבי". כזכור, בעוד שלושה שבועות ייפגשו השתיים במסגרת גביע הטוטו.

אולם, למרות שעל פניו הפועל ת"א יכולה להתרכז עכשיו אך ורק בליגה, ולמרות ההצהרות הנישנות של המנג'ר אייל ברקוביץ' והמאמן אסי דומב על כך שתהיה קבוצה מוכנה וטובה למחזור הפתיחה מול מכבי נתניה, מתחת לפני השטח הלחץ והדאגות בקרב כל מי שקשור למועדון האדום מגיע לשיא.

"הקבוצה נמצאת במצב של חוסר ודאות מטורף. כל סימני השאלה ממש לא עוזרים אחרי ימים כל כך קשים, הן בגלל ניצן שירזי ז"ל והן בגלל המצב הביטחוני בארץ. לא קל להתרכז בכדורגל כשאתה לא יודע מה יהיה מחר", סיפר שחקן בהפועל.

מה שכן ברור, הוא שחיים רמון נחוש בדעתו לא להיכנס לשום הרפתקה כלכלית נוספת, ומבחינתו כל שחקן שיש עליו הצעה טובה מיועד למכירה, כולל כמובן גילי ורמוט ועומר דמארי. מנגד, גורמים במועדון ובראשם ברקוביץ' מנסים לשנות את התמונה, שכן בעוד שלרמון העניין המקצועי הוא שולי כרגע, בהפועל מבינים שהסגל הנוכחי חייב לקבל חיזוק.

בהפועל ממשיכים כמובן להתעסק בעתידו של ורמוט, שאתמול הצהיר כי ייתכן שזה היה משחקו האחרון באדום. עם זאת, בקהל מנסים מאוד למנוע את עזיבתו של הכוכב, ומתכננים מפגן תמיכה ענקי. ארגון האוהדים יצא בקריאה לכל אוהדי הפועל להגיע אל מול ביתו של ורמוט ולנסות לגרום לו להישאר.

האדומים מבינים שמכירה של ורמוט עלולה ליצור סערה בקרב האוהדים וכמובן לירידה חדה בקניית מנויים, דבר ממנו חוששים מאוד. גורמים שונים בהפועל בהפועל מפעילים לחצים כבדים על הקשר להישאר, ובמקביל נעשים מאמצים לגייס אנשי עסקים שיממנו את השארת ורמוט. עם זאת, רמון, כאמור, נחוש בדעתו למכור את השחקן על מנת להכניס כסף לקופת המועדון. המנהל המקצועי התייחס לשאלת ורמוט: "רק גילי ורמוט יחליט היכן הוא ישחק. אני ממליץ לו להישאר ולשחק בהפועל תל אביב".

ומה בנוגע לעזיבתו של עומר דמארי? אחרי שעסקת העברתו של עומר דמארי לאוסטריה וינה כבר כמעט וירדה לגמרי מהפרק, נדמה כי המגעים חודשים, והפעם עם יותר רצון של כל הצדדים. בתוך 48 השעות הקרובות העניין יתבהר, אבל נראה כי הכיוון חיובי.