הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "עם מזל ואמונה, אפשר לעשות סנסציה"

מאמן ק"ש חזר לארץ עם חלום: "הפכנו למועדון ה-2 של הרבה אוהדים בארץ". שרצקי: "הכל מתגמד לעומת מה שקורה בעזה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.08.14 - 17:58

לפני שבועיים, כשההגרלה זימנה לה מפגש כפול עם דינמו מוסקבה החזקה, נדמה היה כי הפועל קרית שמונה תיאלץ לראות בשני המשחקים הללו סוג של הכנה לזירה המקומית. אלא שהבוקר (שישי), יממה אחרי המשחק הראשון ושבוע לפני הגומלין, מחזיקת גביע המדינה נמצאת פתאום במקום אחר.

בניגוד לכל הציפיות, קרית שמונה סיימה ב-1:1 עם דינמו בבירת רוסיה - ותגיע למשחק ה"בית" בקפריסין (תארח ב-GSP בניקוסיה) עם שער חוץ יקר. האם זה יספיק כדי להשיג את הכרטיס לשלב הפלייאוף במוקדמות הליגה האירופית? נצטרך לחכות ולראות. "כל הכבוד לכם, השגתם תוצאה טובה, אבל אל תשכחו שיש לנו עוד מחצית", אמר איזי שירצקי לשחקנים בסוף המשחק. "אנחנו תמיד מאמינים שהכדור הוא עגול ושאפשר לנצח כל קבוצה. האמנו לפני המשחק במוסקבה ועכשיו ממשיכים להאמין. הכל מתגמד לעומת מה שקורה בארץ. יש לנו קבוצה טובה ונקווה שנמשיך ככה", הוא הוסיף בנתב"ג.

אחר הצהריים ק"ש נחתה בארץ אחרי היעדרות בת שבועיים, שכללה את מחנה האימון וכמובן את המשחק ברוסיה. "זה היה משחק מאוד קשה מול קבוצה שלא ברמה שלנו, אבל באנו מחוייבים מאוד והראנו שאפשר להוציא תוצאה טובה", סיפר ברק בכר, "אבל יש עוד מחצית שנייה כמו שאומרים, והם עדיין פייבוריטים. היה לנו לא מעט מזל במשחק הזה, אנחנו יודעים שעם עוד קצת מזל ואמונה - אפשר לעשות משהו שהוא סנסציוני".

המאמן התייחס לעובדה שהגומלין ייערך בקפריסין: "הביתיות לא משחקת כ"כ תפקיד, כי עם כל הכבוד אין לנו קהל שממלא את האצטדיון כמו למכבי ת"א לדוגמא. היה עדיף לשחק בארץ, אבל זה לא מה שיהווה תירוץ מבחינתנו. אני בטוח שכל המדינה שמחה על התוצאה שעשינו, בשנים האחרונות הרבה אוהדים הפכו את ק"ש למועדון השני שלהם. קל להתחבר אלינו, אני מקווה שישמחו מאיתנו גם במשחק הבא".

"המשכנו מהמחנה ישר למשחק הזה, שבועיים וחצי מחוץ למדינה. זה לא קל, ועכשיו כשנחתנו התבשרנו שחייל נחטף. מנסים לעשות את ההפרדה, חוזרים למציאות האמיתית ולשגרה עכשיו. אבל אנחנו מקצוענים ויודעים לעשות את ההפרדות", סיכם בכר.

"היה משחק מאוד קשה מול קבוצה מאומנת וחזקה, קבוצה שמשתייכת ללא ספק לטופ של אירופה", ציין אדריאן רוצ'ט והוסיף: "מבחינתנו זו תוצאה טובה וזה מה שבאנו לעשות - תוצאה טובה עם שערים. אנחנו שמחים מאוד על שער החוץ. ידענו שיהיה קשה ושהם ילחצו אותנו".

הקשר המשיך: "צריך לזכור שיש עוד משחק ביום חמישי הבא, כך שעוד מוקדם לסכם. ראינו מול מה אנחנו מתמודדים ונעבוד קשה יותר לקראת המשחק השני". גיא חיימוב צייץ בטוויטר: "אווירה מצוינת, משחק של גברים אחד אחד!! אבל זו רק המחצית הראשונה, נעשה הכול כדי להשלים את המשימה בשבוע הבא".