הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל בעיה טכנית: טיסת ק"ש נדחתה ב-3 שעות

המריאה לקפריסין לקראת הגומלין מול דינמו באיחור רב. בכר: יהיה קשה יותר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.08.14 - 18:07

השלמת הסנסציה או פספוס גדול? הפועל קרית שמונה המריאה הערב (שלישי) לקפריסין, שם תארח את דינמו מוסקבה למשחק הגומלין במוקדמות הליגה האירופית. מחזיקת הגביע חזרה מרוסיה עם 1:1 מפתיע, ויכולה לרשום העפלה מול קבוצה עם תקציב של מיליונים.

לצערה של ק"ש, המשחק לא יכול להתקיים בארץ בעקבות המצב הבטחוני, ואת העבודה היא תצטרך לעשות מול מעט מאוד קהל אוהד. מעבר לכך, ההכנות למשחק הגורלי נפתחו ברגל שמאל, זאת לאחר שטיסתה של קרית שמונה נדחתה ביותר משלוש שעות בשל תקלה טכנית במטוס, דבר שהוביל להמתנה ארוכה למטוס חלופי.

"לעלות זאת המטרה", אמר המאמן ברק בכר בנחרצות, "אחרי המשחק הראשון אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. צריך להבין שאנחנו לא פיבוריטים אבל כבר הוכחנו שהכל אפשרי. נבוא עם הכנה טובה כמו במשחק הראשון, ואנחנו באמת מאמינים שאפשר לעשות את זה".

"עשינו אתמול אסיפה ואת הדגשים אני אשאיר בחדר ההלבשה", הוסיף בכר, "ראינו את הנקודות הטובות וגם את הפחות טובות שהיו מהמשחק הראושן. ברור שדינמו תבוא לחוצה ותנסה להכריע מוקדם, אבל אני מקווה שנפתח טוב. אם התוצאה בהתחלה תהיה לטובתנו, זה ישרת אותנו".

מאז המעידה מול ק"ש, דינמו מוסקבה הספיקה להתאושש בליגה, עם 3:7 מוחץ על רוסטוב. "האמת שהניצחון שלהם ממש לא צריך לשנות לנו", הבהיר בכר, "ראיתי את המשחק, והתוצאה גם לא כל כך משקפת את מה שהיה שם. היו גם דברים פחות טובים אצלם, הם ספגו הרבה שערים. מצד שני, ברור שאם באים לא מוכנים מולם זה מסוכן"

לשוער ק"ש, גיא חיימוב, מחה עבודה מרובה מול הבליץ של הרוסים, וגם הוא יודע את זה. "ראינו את דינמו במשחק הראשון. אמנם כבשנו שער במוסקבה, אבל יהיה קשה מאוד בגומלין. אם לא היינו מאמינים לא היינו מצליחים להוציא תוצאה כזאת במשחק הראשון. זה נתן לנו עוד יותר להאמין שאפשר לעשות את זה, אבל יהיה עוד יותר קשה מאשר במשחק הראשון. נעשה הכל כדי שבעזרת השם נעבור".

"לא היה חדש לנו שזו קבוצה ברמה מאוד גבוהה, וגם מולנו הם הגיעו להמון מצבים", התייחס חיימוב לניצחון הגדול של דינמו על רוסטוב, "במשחק הראשון שמרנו ברמה הגבוהה ביותר והיה לנו גם קצת מזל. אני מקווה שנדבוק במה שאנחנו צריכים לעשות ושזה יספיק".

כאמור, מחזיקת הגביע נאלצת לנדוד לאיצטדיון זר ותארח מחר ב-GSP של ניקוסיה. הבעלים איזי שירצקי החליט להטיס במימונו 30 ילדים מעוטף עזה לאירוח באי השכן, כולל כמובן כניסה למשחק.

הילדים, שחקני כדורגל בגילאי 14-16, מעולם לא יצאו לחו"ל ולצורך כך הונפק להם דרכון בהליך מזורז לאחר סיוע של החברה למתנ"סים ומרכזים קהילתיים. "המתנה של שירצקי וקרית שמונה ריגשה אותנו מאוד, איני יכול לתאר עד כמה הילדים מוקירים לו תודה", אמר חן דהן, מנהל מתנ"ס נתיבות, ששלח 13 ילדים למשחק. אחד הילדים, גיל קלימיאן (16), הוסיף: "סיפרתי להורים שלי והם לא האמינו בהתחלה. זה קצת מפחיד לטוס בפעם הראשונה, אבל גם כיף. הלוואי שקרית שמונה תנצח".