ראיוס: "גם פאו ואולימפיאקוס השאירו נקודות אצל אסטראס"

קשר מכבי חיפה, שבילה 3 שנים במדי יריבת מכבי תל אביב, צופה לאלופה חיים קשים הערב: "חוזקה של טריפוליס זה הביתיות, זה הופך את המשחק הראשון להרבה יותר חשוב". לעומת הספרדי, הליגיונר שלנו ביוון משוכנע: "מכבי עדיפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.14 - 18:00
"הרבה קבוצות הזיעו שם" ראיוס במדי אסטראס (GETTYIMAGES)
"הרבה קבוצות הזיעו שם" ראיוס במדי אסטראס (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

סביר להניח שבצוות המקצועי של מכבי ת"א עקבו אחרי היריבה שלהם הערב (חמישי, 21:15) בליגה האירופית, אבל שום מרגל לא מכיר את אסטראס טריפוליס כמו רובן ראיוס, ששיחק במדיה 3 שנים. קשר מכבי חיפה, שהוביל את היוונים לפני שנחת בכרמל, ואף נכלל בנבחרת העונה ביוון, יודע בדיוק עד כמה יהיה קשה הערב לאלופה, ולצערם של האוהדים הצהובים, ראיוס הוא לא איש בשורות.

"למרות שלאסטראס אין הרבה קהל או אווירה מטורפת במשחקים, עדיין מדובר במגרש מאוד ביתי", מנתח ראיוס. "למעשה, נקודת החוזק של טריפוליס היא הביתיות, וזה הופך את המשחק הראשון הערב לעוד יותר חשוב למכבי ת"א, כי היא לא תהנה מהביתיות בגומלין, אלא תנדוד לקפריסין. צריך להבין שגם פנתאנייאקוס ואולימפיאקוס השאירו נקודות במגרש שם, הרבה קבוצות גדולות הזיעו אצל אסטראס".

אז היכן נקודות האור? אם תשאלו את הספרדי, רק תוצאה טובה הערב תשים את חניכיו של אוסקר בעמדה טובה. "למכבי ת"א יש הרבה איכויות ואם המשחק השני היה נערך בישראל היה להם סיכוי טוב לעלות, אפילו טוב מזה של היריבה, אבל במצב הזה ממש קשה לי להעריך. מדובר ממש ב-50:50 מבחינת הסיכוייים, ורוב הסיכוי הוא שמי שתשיג מקדמה הערב, תהנה בגומלין מיתרון גדול מהרגיל".

גם עשהאל בן שבת, הליגיונר שלנו בליגה היוונית, החווה דעתו על אסטראס: "מכבי ת"א קבוצה טובה יותר, אבל היא הולכת לעבוד מאוד קשה", הסביר הבלם הישראלי של פנתראקיקוס. "בשנה שעברה טריפוליס בקושי נוצחו בבית, אבל מכבי בכל זאת עדיפה. בדרך כלל מגיעים 4,000 אוהדים לכל משחק שלהם, ויש להם אצטדיון מאוד ביתי".