צ'יבוטה לא נופל מאצילי, בני יהודה זרחה

בני יהודה סיפקה את אחת ההפתעות הגדולות אי פעם בכדורגל הישראלי, כאשר גורדנה והחלוץ זרחו. מכבי ת"א עברה קבוצה גרועה וב"ש חייבת בועט פנדלים. שלמה שרף מסכם

שלמה שרף
שלמה שרף  04.08.17 - 10:02
תחילת כתבה

אני רוצה להתחיל עם בני יהודה, שסיפקה את אחת ההפתעות הגדולות אי פעם בכדורגל הישראלי. מגיע לזהובים הרבה מחמאות, הם הביאו הרבה גאווה לכדורגל שלהו בצורה שהם שיחקו. הם שיתפו כל כך הרבה ילדים אלמוניים מול אחת הקבוצות הטובות בזירה האירופית, והיו כל כך קרובים ל-0:2. מגיעות להם רק מחמאות על התוצאה והתצוגה.

ההופעה של רועי גורדנה הייתה מדהימה, אחת הגדולות של כדורגלן ישראלי. בסך הכל ישבתי והתענגתי על המשחק של הזהובים. אני רוצה לשבח את יוסי אבוקסיס על האומץ המקצועי, הוא שיחק נכון עם השחקנים הצעירים. תוצאה כזו תיתן לבני יהודה הרבה בטחון גם בזירה המקומית. הם הודחו בהרבה כבוד.

בני יהודה שיחקה בצפיפות וסגרה נכון, המתפרצות שלה היו קטלניות והיא שיחקה ללא רגשי נחיתות. רק השכר של רוברטו מנצ'יני שווה לשכר של שחקני בני יהודה וזה רק מוכיח שהתקציב לא משחק תפקיד. יש לנו הרבה ילדים מוכשרים בכדורגל שלנו, ובמקום לחפש זרים כדאי לתת להם קרדיט.

לצ'יבוטה היה משחק ענק. הוא תעתע את ההגנה של זניט והיה קרוב לכבוש את השני, אבל נתקל בחוסר מזל ובשוער הרוסי. הבישול לשער לאלמוג בוזגלו היה מדהים ביופיו. האם יחזור למכבי תל אביב? אני חושב שביכולת שהוא גילה אתמול הוא לא נופל מעומר אצילי.

מכבי ת"א הציגה משחק חלש מאוד מול קבוצה גרועה, אבל בסופו של דבר עשתה את שלה. בסך הכל עם ג'ורדי קרויף מכבי ניצחה בכל המשחקים וספגה שער אחד. אמנם היו לו יריבות חלשות עד כה, אבל אפשר להגיד שהתוצאות שלו בסדר והלוואי שימשיך כך.

כמובן שאי אפשר להתלהב מהמשחק של מכבי ת"א, היא שיחקה מפוזר וחלש. למזלה, היוונים היו גרועים ביותר, לא יצרו שום מצב ולא הגיעו לשער, וגם כשזה קרה פרדראג ראיקוביץ' לא התקשה מול ההתקפה שלהם. כולם מצפים ממכבי ת"א לכדורגל הרבה יותר טוב, אבל היא עשתה את שלה וממשיכה לפלייאוף. היה ברור לי שהיא תעלה עוד לפני ההתמודדות.

דור מיכה עלה מהספסל והעיר את המשחק עם פעולות טובות, אבל אין ספק שחסר למכבי ת"א את הברק הטכניקה והמשחק שובה העין. מבחינה ההגנתית, הצהובים עשו את שלהם. טל בן חיים ממשיך להיות עמוד התווך במרכז, אבל הם צריכים להבריק יותר ואני מאמין שזה ישתפר לקראת פתיחת העונה. אני לא יודע אם אלירן עטר הוא הפתרון.

הפועל באר שבע עברה את המשוכה הקשה לודוגורץ עם הרבה מזל, ומסתבר שהוא בא עם הטובים. עד הדקה ה-67 היא לא הגיעה למצב הבקעה, ואז השיגה שער מאוד מקרי. אני מתפלא איך בקבוצה כמו הפועל ב"ש לא הצליחו למצוא בועט פנדלים קבוע, שהרי היא מחמיצה כל כך הרבה מהנקודה הלבנה. לא הגיוני שבקבוצת צמרת כזאת כל מי שירצה לבעוט יבעט.

היא הייתה יכולה לעוף בגלל החמצת הפנדל, למזלה של ב"ש היא לא ניזוקה. ברגע שמיכאל אוחנה נכנס, היא נראתה טוב יותר והייתה קרובה לכבוש עוד. היא כבר הייתה על סף ייאוש, ואז הגיעה המתפרצת ומוחמד גאדיר החזיר אותה לחיים.

אני מאוד מקווה שב"ש תגריל את מאריבור או קבוצה שתוכל לעבור. ב"ש סימנה את שלב הבתים בתור מטרה והלוואי שהמזל ימשיך ללוות אותם גם בשלב הבא.