יחסים מסוכנים: הצירוף המחתרתי של סטיב מקלארן

הבאתו של היועץ האנגלי מוכיחה שמעמדו של ג'ורדי קרויף לא יציב כבעבר. ההולנדי טעה בהצבתו של שוינפלד באגף מול אלטאך, ובאטוקיו וסושיץ' לא באמת משדרגים את מכבי תל אביב. הפועל באר שבע? היא תגיע רחוק יותר בליגה האירופית. שלמה שרף מנתח

שלמה שרף
שלמה שרף  25.08.17 - 10:04
תחילת כתבה

משהו לא בריא עובר על מכבי תל אביב - השבוע האחרון העלה הרבה מאוד סימני שאלה סביב ההתנהלות של המועדון המפואר וסביב מעמדו של ג'ורדי קרויף.

נחיתתו של סטיב מקלארן וההצטרפות הכמעט מחתרתית שלו לצהובים, ללא הודעה מסודרת של המועדון, עוררו תמיהות רבות. אני לא מקבל את הטענה כאילו הבאתו של מקלארן הייתה על דעתו של קרויף ובעיניי זה מוכיח שמעמדו של ההולנדי אינו יציב כבעבר. חוסר השקט שהיה בולט על הספסל של סגנית האלופה מול אלטאך מעיד על קבוצה שנמצאת בטלטלה וזה לא מתאים למועדון בסדר גודל של מכבי תל אביב.

בואו נאמר את האמת, מכבי תל אביב פגשה יריבה חלשה מאוד ואם היא לא הייתה עוברת את אלטאך זה היה כישלון גדול מאוד לקרויף ולשחקנים. השאלה הגדולה מבחינתי הייתה אם ההפסד לבית"ר ירושלים בליגה ישפיע. פתיחת המשחק הייתה של מכבי תל אביב, אבל הטעות החמורה של דוידזאדה וטיבי הביאה לשער של אלטאך, שעד אז נראתה כמו קבוצה שלא מסוגלת להבקיע גם אם תשחק עד מחר בבוקר.

ההרכב שהעלה קרויף איננו לרוחי ואני חושב שהוא טעה ובגדול. ארון שוינפלד הוא חלוץ שחייב לשחק בחוד. הצבה שלו באגף נוטלת ממנו את העוקץ, שם הוא צריך לרדוף אחרי שחקנים ולעשות דברים שלא מתאימים לשחקן כמוהו. כריסטיאן באטוקיו לא יותר טוב מקשרים אחרים של מכבי תל אביב ותמוה בעיניי שמועדון כזה, עם כל אנשי המקצוע שעובדים עבורו, לא מסוגל להביא שחקנים שבאמת יחזקו אותו.

גם טינו סושיץ' לא יכול לשדרג את הקבוצה. צריך לומר את האמת, מכבי תל אביב ניצחה בנס. הקישור אנמי ולא יצירתי, ובמצבת השחקנים הנוכחית, הקבוצה של מיטש גולדהאר תתקשה גם בליגת העל. איך יכול להיות שהצהובים לא צירפו אף בלם והם שוב צריכים לסבול מהאיטיות של איגור פיליפנקה? דווקא העובדה שעומר אצילי עלה מהספסל לא הפריעה לי לאור העובדה שהוא היה חלש בתקופה האחרונה.

בסופו של דבר, מכבי תל אביב צריכה להתחזק על המגרש ולא מחוצה לו, עם כל הכבוד לשמות הנוצצים שנוחתים כאן. ג'ורדי קרויף חווה ירידה דרסטית במעמדו ואלה לא חדשות טובות עבור מכבי תל אביב כשהעונה כבר התחילה והיא הולכת להשתתף בליגה ובאירופה.

הייתי שמח אם הייתה לנו העונה נציגה אחת בליגת האלופות ונציגה אחת בליגה האירופית אבל הפועל באר שבע כשלה במשימתה וברק בכר עשה טעות במשחק הגומלין. בכר היה חייב להפתיע את המאמן הסלובני ולא לעלות עם הרכב הגנתי של שלושה בלמים. מאריבור ידעה שבאר שבע תעלה עם מערך נסוג ובכר שיחק לידיים שלה. לעניות דעתי מיכאל אוחנה היה חייב לפתוח וגם אם הייתה בחירה בהרכב הגנתי, השינוי היה צריך להגיע מיד אחרי שער היתרון של הסלובנים.

האלופה נפגעה מעזיבתם של שחקנים כמו אובידיו הובאן ומאור בוזגלו כשבינתיים אינני רואה מי נכנס לנעליהם ואיזה תחליף הגיע. למרות זאת וכפי שהעניינים נראים כרגע, לבאר שבע קבוצה חזקה מזאת של מכבי תל אביב והיא תגיע רחוק יותר במפעל האירופי.