סף שבירה נמוך: ב"ש צריכה שינוי בגישה

על רקע פרשת צדק, ב"ש לא הגיעה למשחק בצ'כיה. בכר נכשל במערך ובעונה שעברה לא היה מפסיד משחק כזה. מכבי ת"א קיבלה את ויאריאל במצב אידיאלי, אבל לא הזכירה את היכולת מול חיפה. שרף מסכם ערב עגום של הישראליות אבל בטוח: הצהובים יותר בשלים

שלמה שרף
שלמה שרף  29.09.17 - 09:26
תחילת כתבה

צל פרשת החומרים האסורים, בין אם מדובר ברשלנות או בכוונת זדון, העיב על המשחק של הפועל ב"ש. לא ברור כיצד בעידן הנוכחי, עם כל הבדיקות והאזהרות, קורה דבר כזה. צריך לקוות שמדובר בטעות וששיר צדק, שהוא שחקן הגון, יימצא נקי בבדיקות. ב"ש לא הגיעה למשחק בצ'כיה. היא ממשיכה ביכולת החלשה שלה ועדיין לא מזכירה במאום את העונה שעברה. למזלה, זה הסתיים במחצית הראשונה רק בפיגור 1:0 לפלזן.

מערך שלושת הבלמים נכשל לחלוטין. חוסר תיאום בהגנה וספיגת שערים קלים לימדו על חוסר הביטחון של ברק בכר. מתי וובה בראון שיחק כבלם? משחקים כאלה לא נועדו לניסיונות והם עלו לבכר ביוקר. ב"ש לא הייתה צריכה לבוא עם גישה כזו, האלופה הייתה חייבת לשחק את משחקה הרגיל כי היא קבוצה לא פחות טובה מפלזן.

דווקא במחצית השנייה, ב"ש הייתה טובה יותר וכניסתו של טוני וואקמה הביאה גם את שער השוויון. במקום להמשיך, חלה נסיגה ביכולת ופלזן השתלטה מחדש על המשחק. ב-20 הדקות האחרונות היא עשתה ככל העולה על רוחה במגרש. היא הייתה הקבוצה הדומיננטית והטובה יותר. השער השני חשף סף שבירה נמוך אצל ב"ש, שבעונה שעברה לא הייתה מפסידה משחק כזה.

הליקויים בב"ש ברורים מאוד. השחקנים החדשים עדיין לא השתלבו ואין לב"ש מענה לחסרונו של מיגל ויטור. גם בין הקורות לב"ש אין פיתרון אידיאלי. חיימוב וגורש לא מקרינים שקט על ההגנה והתחושה היא שהאלופה פחות טובה ויציבה. הסיכויים שלה לעלות לא נראים טוב, היא צריכה קודם כל לחזור לעצמה לפני שתוכל לחשוב על העפלה. בכל מקרה, השלב הבא מתרחק, ובגדול.

מכבי ת"א לא הייתה יכולה לקבל את ויאריאל במצב טוב יותר. גם מצבה העגום בטבלה בליגה הספרדית וגם פיטוריו של המאמן השבוע נתנו תחושה שאפשר לעשות משהו למרות הבדלי הפערים, אבל במגרש ראינו את הספרדים שולטים.

כולנו ציפינו להמשך של היכולת מהמשחק מול מכבי חיפה ולא ראינו את זה. הבעיה הקשה של מכבי הייתה בקישור, לא היה מרכז שדה יצירתי או דינמי. המשחק אמנם הסתיים בתוצאה זהה לזו של יום ראשון, אבל מכבי לא הזכירה כהוא זה את היכולת מיום ראשון נגד חיפה.

ויאריאל היא לא מכבי חיפה, אבל הטעם הטוב של המשחק הקודם לא חזר על עצמו וחבל. הצהובים פתחו את המשחק היטב ב-10 הדקות הראשונות ואז נעלמו. מכבי לא היטיבה לשחק ולא הייתה דומיננטית. אני חושב שוויאריאל, עם כל הבעיות שלה, הייתה עדיפה בהרבה ורק בנס זה לא נגמר בניצחון ספרדי. ובכל זאת, באופן כללי, מכבי נראית יותר בשלה מב"ש בשלב הזה של העונה.