הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכשלון משפיע: מתיחות בין איביץ' לשחקני מכבי ת"א

באחד מאימוני הצהובים, המאמן רצה לקנוס את דור מיכה, שבעט בבקבוק. חדר ההלבשה היה דומם לאחר ההפסד המשפיל לסודובה בליגה האירופית. אלירן עטר מאוכזב ממעמדו

תומר לוי
תומר לוי  09.08.19 - 06:29

הלם גדול במכבי תל אביב לאחר ההפסד המביך 2:1 לסודובה אמש (חמישי) בסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית. חדר ההלבשה היה שקט, אף אחד מהצוות המקצועי לא דיבר. הביקורת הקשה על השחקנים היא בעיקר במצבים הנייחים. "אנחנו עובדים על המצבים הנייחים בלי הפסקה ואז מגיעים למשחק וחוטפים בדרך הזו".

בוקר אחרי ההפסד המשפיל, נחשפת תקרית שמראה עד כמה המשבר במכבי ת"א חריף. באחד מהאימונים, דור מיכה, שהיה עצבני, בעט בבקבוק, ולדימיר איביץ' כעס עליו מאוד ורצה לקנוס אותו ובשל כך נוצרה מתיחות בין המאמן לשחקנים.

אחד השחקנים אמר: "זו פשוט זוועה. חוסר ריכוז מוחלט. חטפנו גולים מקבוצה שלא רצתה להבקיע. לא יכול להיות שגם מול סודובה וגם קלוז' ספגנו במצבים נייחים, כשאנחנו יודעים על מי צריך לשמור. אסור לחטוף גולים ברמה הזאת וזה בדיוק מה שקרה לנו".

שחקן אחר הוסיף: "אנחנו לא נראים טוב. אנחנו לא שוטפים את המגרש ולא מגיעים למספיק מצבים. הנעת הכדור שבלונית ואנחנו לא משחקים חכם. אנחנו לא מצליחים להביא לידי ביטוי את מה שאנחנו מתרגלים. עם זאת, אנחנו מאמינים שאפשר לעבור את הליטאים. אנחנו קבוצה יותר טובה".

ולדימיר איביץ' אמר במסע"ת: "אני לא מרגיש את הרעב של השחקנים, כפי שהיה בשנה שעברה. מבחינה טקטית, אחרי השער שספגנו, איבדנו את המשמעת במגרש. אלה דברים שחייבים למצוא להם פתרונות ומהר. יש לנו שבוע כדי להמנע מהדחה באירופה".

לעומת זאת, ישנה ביקורת על המאמן ולדימיר איביץ', בעיקר על נתינת קרדיט מוגזם לשחקנים שבשלב הזה לא מספקים את הסחורה כמו דור פרץ, דור מיכה וניק בלקמן. אלירן עטר ואופואדו, שעלו כמחליפים, תרמו הרבה יותר מהשניים שהוזכרו. אגב עטר, החלוץ, שלא פתח באף אחד משלושת משחקי מכבי ת"א באירופה, מאוכזב מאוד ממעמדו.

בנוסף, ישנה ביקורת גם על הצבת סבוריט בהרכב. "הוא נראה חלוד ורואים שלא שיחק תקופה ארוכה. לא בטוח שזה היה המשחק שצריך היה להחזיר אותו".

עם זאת, מבחינת ההנהלת הקבוצה היא עומדת מאחורי איביץ', שיקבל את כל השקט על מנת לנסות להעביר את הקבוצה שלב. במידה ולא, מכבי ת"א עשויה למכור שחקן או שניים, כאשר דור פרץ, שמחוזר ברוסיה, עשוי לעזוב. בקבוצה לא שוללים במידה והקמפיין האירופי יסתיים לעשות ריענון בקבוצה על מנת להביא אותה למצב טוב יותר לליגה.

שחר פיבן אמר: "אני מסכים שנראינו רע מאוד, כנראה המשחק הכי גרוע שלנו באירופה, כולל שנה שעברה. אני לא יכול להתווכח עם מה שהמאמן אמר, אם אמר את זה הוא יודע מה הוא אומר, כנראה באנו עם פחות רעב. אני מאמין באמונה שלמה שאפשר לעבור, כי אנחנו קבוצה יותר טובה מסודובה. כמו שהם כבשו פה שני שערים, אני מאמין שאנחנו יכולים לכבוש שניים שם או יותר, אבל הכי חשוב לא לספוג".

"ברגעים האלו כל המנהיגים של הקבוצה צריכים לקום ולאסוף את השחקנים", המשיך הבלם. "זו הגדולה והחכמה עכשיו, למצוא את המנהיגים מבינינו ולהרים את הקבוצה ואת המורל, להגיע כמה שיותר מוכנים לגומלין. אנחנו צריכים להבין שאם לא מנצחים אנחנו מסיימים באירופה מוקדם מהצפוי".

על הקריאות מהקהל אמר: "אני לא בא בטענות לקהל, הוא מדהים והוא מעודד אותנו גם ברגעים קשים באמצע המשחק. אשמח שלא יהיו מקרים של בוז, אבל אלה הרגשות שלהם ואני לא מתכוון להתווכח. הקהל הוא הכח שלנו. לא נראינו כמו שמכבי ת"א צריכה להיראות".