ברק בכר: "הוצאנו את המקסימום מהקמפיין"

מאמן ב"ש בסיום התבוסה לפיינורד: "ניקח הרבה דברים טובים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.19 - 22:33
תחילת כתבה

אחרי שמונה משחקים, תמה העונה האירופית של הפועל באר שבע: הקבוצה של ברק בכר הובסה הערב (חמישי) 3:0 בטרנר ע"י פיינורד ההולנדית, סיימה את ההתמודדות מול הקבוצה של יאפ סטאם בתוצאה של 6:0 בסיכום הכולל ולא תשחק בשלב הבתים של הליגה האירופית.

"תמיד מאכזב להפסיד, בטח בבית ובטח 3:0", אמר בסיום מאמן ב"ש, ברק בכר. "עם זאת, נתנו את המקסימום ושחקנים מאוד רצו. התוצאה קצת משקרת, לדעתי, בגלל הכרטיס האדום. יכולנו לנצח את המשחק, ועשינו את הדברים הנכון מול קבוצה חזקה. לא עלינו, אבל ניקח מהמשחק הזה הרבה דברים טובים".

בכר התייחס גם לקמפיין שהסתיים: "אנחנו בתקופה מטורפת, מנטלית זה קשה בוודאי מול קבוצה כזו. ניסינו את המקסימום, אבל זו קבוצה שלא תוותר, וזה מה שאני רוצה לראות. הוצאנו את המקסימום מהקמפיין הזה".

באשר להרחקתו של חנן ממן, אמר בכר: "אנחנו מקבלים השנה הרבה אדומים, צריך לבדוק את זה. אבל אני מעדיף להסתכל על החלק הטוב: חנן (ממן) נתן לנו המון איכות, הגענו למצבים. ואת זה ניקח קדימה. ביום ראשון יש לנו משחק מול חדרה, והאפשרות לקום מחדש נגדה זו מתנה גדולה. נעשה את הפוש כדי לצאת לפגרה עם ניצחון".

גם בן שהר המשיך את הטון של המאמן שלו: מאוכזב מהתוצאה, אבל מרוצה מהדרך. "שיחקנו מול יריבה סופר חזקה, לא קל לעלות למשחק כשאתה בפיגור של 3:0. מי שראה את המחצית הראשונה יכול היה לראות שהגענו למצבים, וברמות האלה חייבים גם לנצל אותם, אחרת אתה נענש. ניקח את הדברים הטובים ונתרכז בליגה". באופן טבעי, הוא נשאל גם על העובדה שנראה שהוא לא מקבל קרדיט מספק: "יש למאמן את ההחלטות משלו. אני תמיד אמרתי שאעשה את המקסימום בכל משחק, ולא משנה מי ישחק וכמה".

מי שהיה, כצפוי, הרבה פחות מסויג הוא מאמנה של פיינורד, שהעפילה לשלב הבתים. יאפ סטאם אמר בסיום: "הגענו לכאן וידענו שלא יהיה קל, כי ב"ש תרצה לכבוש מהר, אז היינו צריכים לשרוד את המחצית הראשונה. עשינו את זה, נמשיך לשלב הבתים ואני מאוד שמח מכך". באשר ליריבתו, הוא פרגן: "ב"ש היא קבוצה טובה מאוד לדעתי, שיחקה כדורגל טוב, יש להם קהל גדול ותומך כמו שלנו, וזה דבר חשוב מאוד לקבוצה".