מהומה ברומא: שני אוהדי סלטיק נדקרו בקטטה

התפרעויות ואבטחה כבדה לפני המפגש בין הסקוטים ללאציו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.11.19 - 14:29
תחילת כתבה

בווידאו: מונס דאבור בראיון ל"מגרש פתוח"

שעות ספורות לפני המפגש בין הקבוצות בליגה האירופית, צל של חוליגניזם מעיב על המשחק בין לאציו לסלטיק: שני אוהדים של אלופת סקוטלנד נדקרו היום (חמישי), סמוך לפאב אירי בעיר הבירה האיטלקית.

האוהד הראשון, בן 52, נדקר במהלך תגרה שהתפתחה בין מחנות האוהדים, והשני, בן 35, נפגע מדקירה בכיכר סמוכה למקום. שני האוהדים הובהלו לבית חולים מקומי עם פציעות קלות בלבד, וללא סכנת חיים.

כבר מהמפגש הקודם בין הקבוצות האווירה היתה מתוחה, כאשר אוהדי סלטיק הניפו שלט עם תמונתו של מנהיג איטליה הפאשיסטית, בניטו מוסוליני, בתוספת הכיתוב המלגלג: "Follow your leader". לאחר המשחק בסקוטלנד שתי הקבוצות נקנסו ע"י אופ"א בשל "קריאות מסיתות". כעשרת אלפים אוהדים עשו את הדרך לרומא כשילוו אותם כ-1,000 שוטרים וזאת על מנת למנוע אירועים נוספים.

עם כל הצער, זוהי ממש לא הפעם הראשונה ששני המועדונים הללו עולים לכותרות מסיבות שאינן קשורות בכדורגל.  בעבר, אוהדיה של לאציו, הניפו שלט אנטישמי עם תמונתה של אנה פראנק לבושה במדיה של היריבה העירונית, רומא. יחד עם זאת, גם הקבוצה מגלזגו איננה טלית שכולה תכלת, מאז 2007 סלטיק הועמדה לדין לא פחות מ-19 פעמים בגלל התנהגות אוהדיה.