בצל מעמדו של אמרי: ארסנל תבטיח עליה?

התותחנים מול פרנקפורט. תמונת מצב של הבתים באירופית

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.19 - 18:51
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

חגיגת שלב הבתים של ליגת האלופות קרובה לסיום, ולאחר המשחקים הערב (רביעי), יישאר עוד מחזור אחד, שיקבע את תמונת העולות לשמינית הגמר. מחר ייצא לדרך המחזור החמישי בליגה האירופית, שבניגוד למפעל הבכיר ביבשת מתחלק ל-12 בתים. זה הזמן לעשות סדר לפני המאני טיים. מי עלתה? מי יכולה להבטיח מקום בשלב הנוק-אאוט כבר בתום המחזור ומי תאלץ לחכות למחזור הסיום?

טרם המשחקים חמש קבוצות הבטיחו את העלייה לשלב הבא: באזל, סלטיק, אספניול, מנצ'סטר יונייטד וסביליה.

בית א': קבוצתו של מונס דאבור כבר הבטיחה עליה. על המקום השני נאבקות שלוש קבוצות. אם אפואל ניקוסיה תנצח את דודלאנג' וסביליה תגבור על קרבאח, הקפריסאים יצטרפו לספרדים ב-32 האחרונות. כל תוצאה אחרת תדחה את ההכרעה למחזור האחרון.

בחמישי: דודלאנג' - אפואל ניקוסיה, סביליה - קראבח.

בית ב': קופנהאגן ודינמו קייב חולקות את המקומות הראשונים עם שש נקודות. מאלמו נושפת בעורפם עם חמש. אם הדנים ינצחו את לוגאנו האחרונה הם יבטיחו עליה. דינמו יכולה לסגור את הסיפור בבית אם תשיג שלוש נקודות נגד השבדים.

בחמישי: לוגאנו - קופנהאגן, מאלמו - דינמו קייב.

בית ג': באזל כאמור כבר עלתה וניצחון שלה על קרסנודאר יבטיח לה את הפסגה. הרוסים נאבקים עם חטאפה על המקום הנוסף, כששתי הקבוצות עם שש נקודות. הספרדים יפגשו את טרבזנספור האחרונה וככל הנראה הקרב על הכרטיס הנוסף יוכרע במחזור הסיום בקרב בין חטאפה לקרסנודאר.

בחמישי: טרבזנספור - חטאפה, קרסנודאר - באזל.

בית ד': ספורטינג מוליכה את הטבלה עם 9 נקודות ואם תנצח את פ.ס.וו איינדהובן היא תעלה. לינץ האוסטרית נמצאת בשוויון נקודות עם ההולנדים. היא תפגוש את רוזנבורג האחרונה וניצחון שלה בתוספת לשלוש נקודות של הפורטוגלים יסדרו לה כרטיס לשלב הבא.

בחמישי: רוזנבורג - לינץ, ספורטינג ליסבון - פ.ס.וו איינדהובן.

בית ה': הכל כמעט סגור. סלטיק כבר עלתה ואם תנצח את רן היא תבטיח את המקום הראשון בתוספת להפסד של קלוז', שתשחק נגד לאציו. הרומנים במקום השני עם 9 נקודות ורגל וחצי בשלב הבא. רק אם לאציו תנצח את שני המשחקים האחרונים שלה, היא תזדקק לנקודה כדי להעפיל.

בחמישי: לאציו - קלוז', סלטיק - ראן.

בית ו': ארסנל מובילה את הבית עם 10 נקודות וניצחון על איינטרכט פרנקפורט יבטיח לה כרטיס לנוק-אאוט. הגרמנים נמצאים בשוויון נקודות עם סטנדרד ליאז', שתשחק נגד גימארייש האחרונה. בכל מקרה רק האנגלים יכולים להעפיל במחזור הזה באופן סופי.

בחמישי: גימארייש - ליאז', ארסנל - פרנקפורט.

בית ז': לכל ארבעת הקבוצות בבית יש סיכוי לעלות לשלב הבא. גלאזגו ריינג'רס ויאנג בויז עם 7 נקודות וניצחונות יבטיחו להן עליה ויסגרו את הסיפור. כל תוצאה אחרת תגרור את ההכרעה למחזור הסיום.

בחמישי: יאנג בויז - פורטו, פיינורד - ריינג'רס.

בית ח': אספניול כבר עלתה ותבטיח את המקום הראשון אם תנצח את פרנצווארוש. לודוגורץ של טוואטחה, ביטון וצ'יבוטה, תתמודד מול צסק"א מוסקבה ותחזיק אצבעות לספרדים. ניצחון שלה בתוספת להפסד של ההונגרים יעלה אותה.

בחמישי: פרנצווארוש - אספניול, צסק"א מוסקבה - לודוגורץ.

בית ט': גנט מובילה את הטבלה עם 8 נקודות ואם לא תובס בצורה יוצאת דופן תבטיח עליה. וולפסבורג תפגוש את אלכסנדריה וניצחון שלה בתוספת לשלוש נקודות של הבלגים יעניק לה מקום ב-32 האחרונות.

אלכסנדרייה - וולפסבורג, סנט אטיין - גנט.

בית י': הכל פתוח בבית של שון ויסמן ו-וולפסברגר. ניצחונות של בורוסיה מנשנגלדבאך ואיסטנבול בקשאהיר יסדרו להם את המקום בשלב הבא. כל תוצאה אחרת תדחה את תמונת העולות למחזור הסיום.

וולפסברגר - גלדבאך, איסטנבול בקשאהיר - רומא.

בית יא': בית כמעט סגור. תיקו יספיק לבראגה כדי להעפיל וניצחון יבטיח לה את הפסגה. אם סלובודן ברטיסלבה לא תנצח את בשיקטאש, וולבס תצטרף לפורטוגלים בלשב הבא.

בראגה - וולבס, בשיקטאש - ברטיסלבה.

בית יב': מנצ'סטר יונייטד העפילה וניצחון על אסטנה האחרונה יבטיח לה את המקום הראשון. אלקמאר תתמודד נגד פרטיזן בלגרד וביברס נאתכו ותיקו יעלה אותה יחד עם חניכיו של סולשיאר.

אסטנה - מנצ'סטר יונייטד, אלקמאר - פרטיזן בלגרד.