יום הסטודנט: סולשיאר ייתן צ'אנס לצעירים

14 שחקנים מתחת לגיל עשרים בסגל יונייטד נגד אסטנה

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.19 - 21:39
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

מנצ'סטר יונייטד כבר העפילה לשלב הבא של הליגה האירופית. ובמצב הזה, היא יכולה להרשות לעצמה גם להרחיב את הרוטציה: שלושה שחקנים מהאקדמיה של יונייטד צפויים לפתוח מחר (חמישי), במשחק החוץ נגד אסטנה במסגרת המחזור החמישי של הליגה. דישון ברנארד (19), את'ן ליירד (18) ודילן לוויט (19) הם אלו שיעלו ישירות להרכב שיעמיד אולה גונאר סולשיאר נגד הקזחים.

14 מתוך שחקני הסגל שיצא לקזחסטן הינם מתחת לגיל עשרים, כשלמעשה רק ארבעה נחשבים ל"בכירים": לי גרנט (בן ה-36, שצפוי לערוך הופעת בכורה בין הקורות של יונייטד), אקסל טואנזבה, לוק שואו וג'סי לינגרד. סולשיאר מודה שהעניין נעשה במודע: "אם השחקנים ילמדו משהו מהמשחקים האירופאים, זה יעזור להם", אמר הנורבגי לקראת המשחק. "זה האתגר הנכון עבור הבחורים כעת וזה הולך להיות משחק כדורגל טוב".

לחבורת הילדים של יונייטד תהיה משימה נוספת, מלבד הניסיון להרשים, והיא לנסות ולשמור על המקום הראשון בבית. כרגע יונייטד מוליכה עם 10 נקודות, כאשר אלקמאר מאחוריה עם 8 נקודות. ההולנדים יפגשו שעתיים מאוחר יותר את פרטיזן בלגרד וביברס נאתכו, שאיבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא. המשחק צפוי להתנהל בתנאים קשים במיוחד, עם טמפרטורה של 10 מעלות מתחת לאפס.