הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי חיפה: ירדן שועה עשוי לפתוח בחוד. נטע לביא יחזור להרכב

הירוקים נערכים לז'לייזניצ'אר. "זקוקים לצ'ארון שרי של העונה שעברה". וגם: סוגיית הבלם הזר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.08.20 - 10:05

מכבי חיפה תערוך הערב (רביעי) את האימון המסכם שלה לקראת המשחק מחר נגד ז'לייזניצ'אר הבוסנית במסגרת מוקדמות הליגה האירופית. הירוקים מגיעים כפייבוריטים למפגש, בין היתר בשל היעדרותם של שישה שחקנים בשורות האורחים, שרובם הינם שחקני הרכב. הבוסנים נחתו אמש בישראל ויערכו אימון בודד הערב באצטדיון סמי עופר לקראת המשחק.

במכבי חיפה לא מקלים ראש ביריבה, למרות החיסורים הרבים. בשונה מעונות קודמות, הפעם מדובר במשחק אחד ולא בצמד משחקים. הירוקים ינסו להשיג שער יתרון מוקדם שיעניק לקבוצה של ברק בכר ביטחון. על פי האימונים ניכר שישנה התלבטות בחלק הקדמי, כאשר מקומו של ניקיטה רוקאביצה מובטח בחלק הקדמי וההערכה שירדן שועה יתופקד לצדו.

חזרתו להרכב של הקפטן נטע לביא שחגג אתמול את יום הולדתו ה-24, תוביל לספסול של אחד הקשרים. ההתלבטות היא בין יובל אשכנזי ומוחמד אבו פאני כשהאחרון הרשים יותר במשחקי גביע הטוטו.

ההכנה של מכבי חיפה לעונה כמו גם ליתר הקבוצות הישראליות הייתה לא אופטימלית. הזרים שיצאו לחופשה ונכנסו לבידוד עם חזרתם ונאלצו להתחיל את האימונים באיחור. הקשר ההולנדי צ'ארון שרי היה האחרון שהצטרף לאימונים. בעונה שעברה הוא היה מהמצטיינים ובמועדון מבינים שבמשחקים כמו מחר, הם זקוקים לו בשיאו. גם ארנסט מאבוקה עדיין לא מצליח לשחזר את יכולתו, כמו גם דולב חזיזה שהיה מהבולטים. "מכבי חיפה זקוקה לשרי ומאבוקה של העונה שעברה. כשהם יכנסו לעניינים, הוא יהיה בלתי ניתן לעצור אותם", אמרו.

בתוך כך, הנהלת מכבי חיפה פועלת לחיזוק מרכז ההגנה. למרות הדיווחים בטורקיה שגוזטפה סיכמה עם בוגדן פלניץ', בכרמל עדיין לא פוסלים אפשרות שהוא יצורף. כאמור, מלבד פלניץ' גם הבלם הוולשי ג'יימס לורנס נמצא ברשימת המועמדים. שכרו נמוך יותר משל הבלם הסרבי ונראה כי אינו בתכניות של אנדרלכט.

במקביל, בקבוצה השיקו אוטובוס חדש של חברת וולבו, שילווה את שחקני הקבוצה והצוות המקצועי לנסיעות משותפות.